Polskie i francuskie piosenki podczas wyjątkowego recitalu – zapowiedź

Polskie i francuskie piosenki podczas wyjątkowego recitalu – zapowiedź

„Piosenka, Kabaret, Recital” to koncert, podczas którego dwójka artystów, Dorota Sacewicz (wokal) i Stanisław Łopuszyński (piano), zaprezentują wybrane przez siebie utwory z repertuaru polskiego i francuskiego (między innymi piosenki napisane dla Kaliny Jędrusik czy Edith Piaf). Pochodząca z Białej Podlaskiej Dorota Sacewicz zaprezentuje również utwory ze swojej autorskiej płyty „Pensées nocturnes”.

Koncert piosenki francusko-polskiej odbędzie się w piątek 12 kwietnia o godzinie 18 w sali widowiskowej przy ulicy Brzeskiej 41 w Białej Podlaskiej. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w Bialskim Centrum Kultury przy ulicy Warszawskiej 11 (tel. 83 341 67 05, 887 300 555), bądź poprzez stronę internetową https://biletyna.pl/event/view/id/410935.

Sylwetki artystów:

Dorota Sacewicz – urodzona w Białej Podlaskiej w 1993 roku, wokalistka, podróżniczka, absolwentka kierunku lingwistyki stosowanej i zarządzania międzynarodowego na Université de Lorraine w Nancy we Francji. Obecna na scenie od siódmego roku życia. Wykonywania pierwszych piosenek uczyła się w każdą sobotę pod okiem (i uchem!) Marcina Kalickiego w Klubie Kultury Eureka. Dzisiaj łączy swoje pasje, pracując jako menadżer marketingu za dnia, a występując na scenie wieczorami i w weekendy.

Do swoich osiągnięć zalicza między innymi udział w koncercie upamiętniającym powstańców w 70. rocznicę powstania warszawskiego oraz koncercie poświęconym pamięci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w 100. rocznicę urodzin poety w Teatrze Palladium w Warszawie, Grand Prix w Konkursie im. Violetty Villas w Ciechocinku, finały Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, konkursu Pamiętajmy o Osieckiej oraz konkursu Plus 2 Talent w Paryżu.

W grudniu 2023 roku, pod pseudonimem Mademoiselle, Dorota wydała autorską płytę „Pensées nocturnes” z piosenkami w języku francuskim.

Stanisław Łopuszyński (ur. w 1993 w Lille, Francja) – klawesynista i pianista, konferansjer, absolwent klasy klawesynu prof. Lilianny Stawarz (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie), laureat licznych konkursów, działacz społeczny, konwojent humanitarny, żołnierz rezerwy Wojska Polskiego.

Stanisław Łopuszyński dzięki swoim szerokim zainteresowaniom swobodnie porusza się we wszystkich muzycznych stylach. Artysta specjalizuje się w improwizacji (fortepian, klawesyn), aranżacji utworów i piosence aktorskiej. W 2021 roku rozpoczął współpracę z wokalistką Dorotą Sacewicz, z którą wykonuje recitale piosenki polskiej i francuskiej. Współtwórca cyklu „Klasycznie niepoważni”, OFFbaroque, BCA Flash – Teatr Improv oraz wielu innych zespołów. Od 2018 roku związany z Filharmonią Narodową w Warszawie. W czerwcu i lipcu 2021 roku zorganizował i zrealizował projekt Zamość-Odessa Tour 2021, podczas którego zagrał 11 charytatywnych recitali i koncertów na terenie Polski, Ukrainy i Mołdawii, a trasę z Zamościa do Odessy przemierzył na rowerze.

Od 26 lutego 2022 roku działa w Ukrainie, realizując transporty humanitarne na terytorium całej Ukrainy, od Lwowa przez Kijów, Charków, Dnipro, Zaporoże, Chersoń po Donbas (Siewierodonieck, Bachmut, Kramatorsk, Czasiw Jar, Soledar, Siewiersk i wiele innych). Brał udział w ponad 50 konwojach humanitarnych, w tym wielu na linię frontu. Do marca 2024 roku, transportując pomoc medyczną, pożywienie, środki higieniczne i ewakuując ludność cywilną, pokonał ponad 120 tysięcy kilometrów.

W listopadzie 2022 roku poleciał do Stanów Zjednoczonych, gdzie zagrał recital klawesynowy w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Nowym Jorku, z którego całkowity dochód przeznaczył na pomoc Ukrainie, a w 2023 roku zagrał kolejny taki recital w Ratuszu w Wilnie na Litwie.

29 czerwca br. zrealizował swój kolejny projekt: Białystok-Tallin Tour 2023, podczas którego zagrał koncerty w Polsce, na Litwie, Łowie i Estonii, podobnie jak dwa lata temu pokonując tę trasę na rowerze.

Na co dzień koncertuje w Polsce oraz poza jej granicami.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy