Poezja śpiewana zabrzmi w Terespolu

Poezja śpiewana zabrzmi w Terespolu

Gwiazdą wieczoru będzie pochodząca z Francji Lydie Charlotte Kotlinski

TERESPOL Voice Poetica to projekt artystyczny realizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu od 21 lat. Ma nie tylko bogatą tradycję, ale też rosnący z roku na rok zasięg.

Konkurs odbędzie się 24 listopada o godzinie 15 w terespolskiej restauracji Galeria Smaków. Jest jednym z najważniejszych poetycko-wokalnych wydarzeń w regionie, podczas którego uczestnicy prezentują własne utwory lub rodzimą klasykę poezji śpiewanej.  Jego celem jest kształtowanie wrażliwości na piękno poezji i zachęcanie do własnej twórczości. Służy też promowaniu uzdolnionych muzycznie i wokalnie osób w różnym wieku. Jest imprezą otwartą, adresowaną do młodzieży oraz osób dorosłych.

W zmaganiach konkursowych uczestniczą artyści reprezentujący ośrodki kultury, szkoły, nie brakuje również startów indywidualnych. Udział w wydarzeniu może być więc scenicznym debiutem, kolejnym etapem na muzycznej drodze, czy choćby spełnieniem marzeń z lat młodości.

Przesłuchaniom na terespolskiej scenie towarzyszy wysoki poziom prezentacji oraz wyjątkowa, przyjazna atmosfera. Tę drugą tworzą zarówno wykonawcy, jaki i profesjonalne, życzliwe jury, w którego skład wchodzą: Janina Wasil - pomysłodawczyni przeglądu i jego wieloletnia jurorka, Jarosław Michaluk - muzyk, instruktor, organizator renomowanych wydarzeń muzycznych tj. Podlasie Jazz Festiwal oraz Biała Blues Festiwal oraz Maciej Szupiluk - poeta, filozof, prezes bialskiego Klubu Literackiego Maxyma, wokalista hardcorowej kapeli Back To Reality.

Konkurs jest przeprowadzany w dwóch kategoriach: piosenka autorska i piosenka odtwórcza. Wykonawcy przygotowują dwa utwory wybranych autorów lub własne. W każdej kategorii mogą występować soliści i zespoły. Otwarta formuła dopuszcza zarówno wykonywanie cudzych utworów oraz ich prezentację przy mechanicznym akompaniamencie, własne aranżacje muzyczne do wybranych utworów poetyckich jak i autorskie kompozycje muzyczne, własne teksty oraz akompaniament „na żywo”.

Tradycją stały się występy cenionych w kraju muzyków tworzących w nurcie poezji śpiewanej a także towarzysząca imprezie wystawa, dzięki temu jest to wydarzenie interdyscyplinarne o wysokim poziomi artystycznym. W tym roku wydarzenie uświetni występ trio Chansons Francaises. Wokalistka zespołu Lydie Kotlinski zaśpiewa oryginalne aranżacje francuskich klasyków. Publiczność będzie mogła również zapoznać się z wystawą fotograficzną Ireny Szepielewicz.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody pieniężne.

Uwaga: zgłoszenia uczestnictwa należy wysyłać do 16 listopada. Więcej szczegółów na www.mokterespol.pl

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: