Podlasie z nowymi władzami

Podlasie z nowymi władzami

Nowy zarząd Podlasia tworzą (od lewej): Ernest Jaroszek, Marcin Jakóbiuk i Karol Filipek

Sezon 2019/20 piłkarze Podlasia Biała Podlaska rozpoczną z całkowicie nowym zarządem i zmienioną komisją rewizyjną. Wyboru członkowie dokonali 25 lipca podczas drugiej części Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia. Obrady rozpoczęto bowiem dziewięć dni wcześniej, lecz wobec zagrożenia decyzyjnym patem je przerwano.

Osoby, które 16 lipca zadeklarowały chęć pracy w klubowych władzach, chciały w kolejnych dniach dokładnie poznać sytuację finansową stowarzyszenia. W związku z tym, że nic ich dotychczas negatywnie nie zaskoczyło, czwartkowe spotkanie przebiegało bardzo sprawnie i trwało niewiele ponad pół godziny.

Trzech kandydatów

Na początku Ernest Jaroszek zadeklarował, że klub dostanie w tym roku dodatkowo 100 tys. zł. – Biorąc pod uwagę to, jak ten klub piłkarski jest ważny dla Białej Podlaskiej, zebraliśmy się tutaj, by podjąć wyzwanie i znaleźć jeszcze 125 tys. zł na jego dalsze w bieżącym roku funkcjonowanie – zadeklarował wiceprezes miejskiej spółki BWiK Wod-Kan. – Jest nas trzech kandydatów do pracy w zarządzie – Karol Filipek, Marcin Jakóbiuk i ja. Wspierać nas jeszcze będą Wojciech Kononiuk, Kamil Twarowski oraz Tomasz Buraczewski i mamy nadzieję, że za rok powrócimy do trzeciej ligi – podkreślił. Z ostatnim stwierdzeniem nie zgodził się na sali ktoś wierzący jeszcze w wycofanie Soły, twierdząc, że Podlasie grać w niej będzie w rozpoczynającym się w sierpniu sezonie, lecz tematu nie kontynuowano.

Po chwili krótko nawiązano do podjętej dzień wcześniej w Warszawie i krzywdzącej Podlasie decyzji Naczelnej Komisji Odwoławczej PZPN. Ustępujący prezes Zbigniew Barszcz poinformował, że klub otrzymał już ją na piśmie i zaapelował do przyszłych nowych władz o wystąpienie do NKO o pisemne jej uzasadnienie. A reprezentujący klub podczas środowego posiedzenia NKO, razem z kierownikiem drużyny Sławomirem Wołczykiem, trener Przemysław Sałański stwierdził: – W PZPN sami nie przestrzegają ustanowionego przez siebie prawa.

Niemal jednogłośnie

By wybrać nowy zarząd, najpierw 23 obecnych (na 43 uprawnionych) na zebraniu członków (później było ich o dwóch więcej) jednogłośnie przyjęło rezygnację poprzedniego. Gdy zgłoszono trzech kandydatów – Filipka, Jakóbiuka i Jaroszka, trener Sałański zaproponował zamknięcie listy, na co się zgodzono. Następnie Mikołaj Jaroszuk zasugerował dokonanie wyboru nowego składu komisji rewizyjnej, w której zastąpiono by Romana Ślipczuka i Adama Wiraszkę, a pozostawiono Krzysztofa Kilisińskiego. Kandydatami na następców do końca kadencji zostali Jaroszuk i Leszek Ryszka.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy