Podlasie w dziesięciu z 2:0 do 2:3

Drugiego gola dla Podlasia w III lidze zdobył Adrian Wnuk

Po pierwszej znakomitej połowie meczu rozgrywanego w niedzielę 11 sierpnia piłkarze Podlasia wygrywali na budowanym w Nowym Sączu nowym stadionie (stąd mecz bez kibiców) ze spadkowiczem z II ligi 2:0, i był to najmniejszy wymiar kary dla Sandecji. Niestety, po czerwonej kartce w 42. minucie dla najlepszego wśród nich Konrada Handzlika, w drugiej połowie do głosu doszli gospodarze, zdobyli trzy gole i zwyciężyli 3:2.

SANDECJA Nowy Sącz – PODLASIE Biała Podl. 3:2 (0:2).

0:1 – Pigiel (21), 0:2 – Wnuk (31), 1:2 – Wolsztyński (62), 2:2 – Wolsztyński (72), 3:2 – Pietraszkiewicz (78).

Sandecja: Polaček, Słaby, Kowalik, Rutkowski, Bryła, Nawotka (61 Kłos), Kwietniewski, Skałecki (46 Gołębiowski), Talar, Wilczyński (46 Pietraszkiewicz), Wolsztyński.

Podlasie: Lipiec, Krawczyk, Podstolak, Awdiejew, Maluga, Kamiński (61 Orzechowski), Handzlik, Opalski (89 Jakóbczyk), Pigiel, Wnuk (61 Kosieradzki), Gorżuj (67 Cichocki).

Sędzia: R. Szydełko (Wola Rafałowska).

Kartki-żółte: Skałecki (Sandecja) oraz Handzlik, Pigiel, Maluga i Awdiejew (Podlasie); czerwona: Handzlik (42, za drugą żółtą).

Nowosądecczanie powrócili na swój obiekt po ponad dwuletniej przerwie, lecz to Konrad Handzlik, po zagraniu Sebastiana Krawczyka, mógł jako pierwszy zdobyć na nim gola, jednak jego strzał obronił Martin Polaček. Uczynił to w 21. minucie Marcin Pigiel, z bliska finalizując dośrodkowanie Handzlika z prawej strony. Za chwilę, po dośrodkowaniu Patryka Bryły z wolnego, mógł wyrównać Michał Rutkowski, na szczęście trafił w boczną siatkę. O wiele lepszą okazję zaprzepaścił po drugiej stronie boiska Adrian Wnuk, który otrzymał piłkę od… Polačka, ale przegrał z nim pojedynek.

Młody bialski napastnik wpisał się jednak na listę strzelców w 31. minucie, jako ostatni dotykając piłki, po centrze Pigiela i uderzeniu Dominika Malugi głową. Wkrótce podopieczni trenera Artura Renkowskiego powinni otrzymać stuprocentową okazję do podwyższenia prowadzenia na 3:0, ale tylko sędzia Rafał Szydełko wie, dlaczego nie podyktował karnego za pociągnięcie Szymona Kamińskiego przez Kamila Słabego za koszulkę przy oddawaniu strzału, po prostopadłym zagraniu Wnuka. Mało tego, w 42. minucie usunął z boiska najlepszego do tej pory na boisku Handzlika, pokazując mu drugą żółtą kartkę w sytuacji, kiedy po zagraniu wślizgiem piłki o jego nogę zaczepił się nadbiegający Przemysław Skałecki.

Gospodarze zwietrzyli szansę i po zmianie stron zaatakowali. Wprawdzie jako pierwszy niecelnie główkował Pigiel, ale później w przeciwległą bramkę nie trafili: Bryła, Kacper Talar i Mikołaj Kwietniewski. Niestety, strzelecką niemoc przełamał mający 10 występów w ekstraklasie Rafał Wolsztyński, finalizując pięknym uderzeniem z szesnastu metrów wymianę podań z rezerwowym Radosławem Gołębiowskim. Dziesięć minut później było już 2:2, znów za sprawą Wolsztyńskiego, który celnie uderzył głową po wrzutce innego rezerwowego Wiktora Kłosa. Co więcej, komplet punktów zapewnił Sandecji w 78. minucie trzeci rezerwowy Daniel Pietraszkiewicz. Zmylił on zwodami najpierw Krawczyka, następnie Mateusza Podstolaka i chociaż jego strzał najprawdopodobniej Paweł Lipiec obroniłby nogą, to jednak piłka otarła się o Krawczyka i przeleciała między nogami bialskiego golkipera.

Do sytuacji tej by nie doszło, bo chwilę wcześniej 3:2 mogło prowadzić Podlasie. Super kontrę zainicjował Jarosław Kosieradzki, podał do Malugi, ten do Michała Opalskiego, który zamiast dogrywać do idealnie ustawionego Kosieradzkiego sam oddał strzał, na dodatek wprost w Polačka. Bialczanie, mimo gry w osłabieniu, do końca starali się uratować choć jeden punkt, lecz bliższy zdobycia gola dla miejscowych był Kłos, ale jego dwa uderzenia znakomicie obronił Lipiec. Na pierwsze w nowym sezonie zwycięstwo Podlasia trzeba więc poczekać do najbliższej soboty. Oby.

Wyniki pozostałych spotkań drugiej kolejki Betclic III ligi: Chełmianka – Avia 1:0, Korona II – Wisłoka 2:0, KSZO – Czarni 6:1, KS Wiązownica – Podhale 3:1, Pogoń-Sokół – Wiślanie 2:1, Siarka – Lewart 3:1, Świdniczanka – Wisła II 3:3, Unia – Star 2:7. Na czele, z kompletem 6 punktów, Star Starachowice, Siarka Tarnobrzeg i Sandecja.

Podlasie zajmuje trzynaste miejsce i w sobotę 17 sierpnia zagra u siebie o godzinie 19.57 z beniaminkiem – rezerwami ekstraklasowej Korony Kielce.

Niższe klasy rozgrywkowe

W miniony weekend rozpoczęły się rozgrywki lubelskiej IV ligi i bialskopodlaskiej klasy okręgowej. W pierwszej z nich Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski wysoko pokonały na wyjeździe Kłos Gmina Chełm 5:1, a MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski przegrał w Opolu Lubelskim z Opolaninem 0:2.

Gole dla radzynian zdobyli: Patryk Kubicki (21. min.), Karol Rycaj (27), Jan Mróz (57, z karnego), Marcel Obroślak (83) i Patryk Malec (90+2) oraz Paweł Mazur (63) dla Kłosa, natomiast dla Opolanina Mikołaj Garbacz (20) i Jurij Perin (86).

Pozostałe wyniki: Granit – Hetman 2:3, Gryf – Górnik II 3:3, Łada 1945 – Start 1944 3:0, Stal – Lublinianka 0:0, Sygnał – Janowianka 1:4, Tomasovia – Motor II 5:0, pauzowała Avia II.

Składy naszych zespołów – Orlęta-Spomlek: Nowak, Szatała (63 J. Rycaj), Miszta, Bruliński, Grochowski (78 Szczepaniak), K. Rycaj, Korolczuk (63 Siudaj), Obroślak, Mróz (85 Daniłosio), Kubicki (59 Primaczenko), Pęcak (59 Malec); MOSiR Huragan: Nowosz, Bas, Koryciński, Chilimoniuk, Łukanowski, Warda, Maksymenko, Łappo (69 Kiryluk), Drzazga (82 Czuba),Tonin, Semeniuk (64 Storto).

W drugiej kolejce nasze drużyny zagrają u siebie. Zajmujący dwunaste miejsce MOSiR Huragan podejmie w sobotę o godz. 15 kraśnicką Stal, a wiceliderzy z Orląt-Spomlek zmierzą się dzień później o godz. 15 z Sygnałem Lublin.

Wyniki meczów w klasie okręgowej: Grom – LKS Milanów 0:1, Lutnia – AZ-BUD przeł. na 28.VIII, ŁKS Łazy – Orzeł 2:2, Orlęta-Spomlek II – Orlęta Ł. 1:3, Podlasie II – RED Sielczyk 5:2, Sokół – Absolwent 5:0, Unia K. – Kujawiak 2:1, Unia Ż. – Victoria 3:2. Drugą kolejkę zaplanowano na czwartek 15 sierpnia. Tego dnia zagrają: Absolwent z Podlasiem II (godz. 16), AZ-BUD z Victorią (godz. 13), Kujawiak z Sokołem (godz. 16), LKS Milanów z Unią Ż. (godz. 15), Lutnia z ŁKS Łazy (godz. 11), Orlęta Ł. z Gromem (godz. 16), Orzeł z Unią K. (godz. 16) i RED Sielczyk z Orlętami-Spomlek II (godz. 16). 17 i 18 sierpnia odbędzie się trzecia kolejka – sobota: LKS Milanów – Victoria (godz. 17); niedziela: Grom – RED Sielczyk (godz. 12), ŁKS Łazy – AZ-BUD (godz. 16), Orlęta-Spomlek II – Absolwent (godz. 18), Podlasie II – Kujawiak (godz. 11), Sokół – Orzeł (godz. 16), Unia K. – Lutnia (godz. 16), Unia Ż. – Orlęta Ł. (godz. 17).

Puchar Polski

W poniedziałek 12 sierpnia dokonano losowania trzeciej rundy bialskopodlaskich eliminacji Pucharu Polski. Oto zestaw par na 4 września (godz. 17): LZS Dobryń – Unia Krzywda, KS Drelów – LKS Milanów, Krzna Rzeczyca – Polesie Serokomla, Bystrzyca Borki – Orlęta Łuków, Sokół Adamów – MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski oraz Absolwent Domaszewnica – Lutnia Piszczac.

W następnej ćwierćfinałowej kolejce, zaplanowanej na 2 października, do zwycięzców wymienionych spotkań dołączą: Podlasie Biała Podlaska i Orlęta-Spomlek Radzyń Podlaski.