Po Motorze czas na Podhale

Po Motorze czas na Podhale

Porażką zakończył się pierwszy z dwóch zaległych meczów Podlasia. W Lublinie podopieczni trenera Władimira Gieworkiana ulegli Motorowi 1:4. Tak bardzo potrzebnych punktów szukać będą w sobotę od godz. 14 po raz pierwszy na stadionie AWF przy ul. Warszawskiej, gdzie podejmą Podhale Nowy Targ.

Pierwszego w stolicy województwa gola powinni zdobyć gospodarze, ale Tomasz Swędrowski nie trafił z karnego w bramkę. Za chwilę po akcji aktywnego na prawym skrzydle Jarosława Kosieradzkiego Tomasz Andrzejuk wślizgiem skierował piłkę do siatki i to Podlasie prowadziło 1:0. Niestety, w doliczonym czasie pierwszej polowy wyrównał Słowak Dominik Kunca.

Po przerwie szturm na bramkę Macieja Wrzoska przypuścili motorowcy, ale to Paweł Zabielski był bliższy zdobycia gola. Ten padł w 66. minucie, lecz zdobył go Michał Paluch. Mecz rozstrzygnęły sytuacje z 80. minuty, kiedy po najpiękniejszej w meczu wymianie podań w słupek trafił Olaf Martynek, a po wyprowadzonej za chwilę kontrze Paluch podwyższył na 3:1. Podlasie w doliczonym czasie dobił Adam Nowak, stąd porażka 1:4. (rl)

PS Miłośników innych dyscyplin informujemy, że w sobotę w Białej Podlaskiej warto też wybrać się na I Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej. Impreza odbędzie się w hali sportowej IV LO im. S. Staszica (ul. Akademicka 8a), początek o godz. 9. Z kolei o godz. 17 w hali Szkoły Podstawowej nr 3 (ul. Sportowa 7) rozpocznie się drugoligowy mecz piłkarzy ręcznych Olimpii ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka, który pierwotnie miał być rozegrany na wyjeździe. Zachęcamy również na te sportowe imprezy.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: