Po Motorze czas na Podhale

Porażką zakończył się pierwszy z dwóch zaległych meczów Podlasia. W Lublinie podopieczni trenera Władimira Gieworkiana ulegli Motorowi 1:4. Tak bardzo potrzebnych punktów szukać będą w sobotę od godz. 14 po raz pierwszy na stadionie AWF przy ul. Warszawskiej, gdzie podejmą Podhale Nowy Targ.

Pierwszego w stolicy województwa gola powinni zdobyć gospodarze, ale Tomasz Swędrowski nie trafił z karnego w bramkę. Za chwilę po akcji aktywnego na prawym skrzydle Jarosława Kosieradzkiego Tomasz Andrzejuk wślizgiem skierował piłkę do siatki i to Podlasie prowadziło 1:0. Niestety, w doliczonym czasie pierwszej polowy wyrównał Słowak Dominik Kunca.

Po przerwie szturm na bramkę Macieja Wrzoska przypuścili motorowcy, ale to Paweł Zabielski był bliższy zdobycia gola. Ten padł w 66. minucie, lecz zdobył go Michał Paluch. Mecz rozstrzygnęły sytuacje z 80. minuty, kiedy po najpiękniejszej w meczu wymianie podań w słupek trafił Olaf Martynek, a po wyprowadzonej za chwilę kontrze Paluch podwyższył na 3:1. Podlasie w doliczonym czasie dobił Adam Nowak, stąd porażka 1:4. (rl)

PS Miłośników innych dyscyplin informujemy, że w sobotę w Białej Podlaskiej warto też wybrać się na I Międzynarodowy Turniej w Gimnastyce Artystycznej. Impreza odbędzie się w hali sportowej IV LO im. S. Staszica (ul. Akademicka 8a), początek o godz. 9. Z kolei o godz. 17 w hali Szkoły Podstawowej nr 3 (ul. Sportowa 7) rozpocznie się drugoligowy mecz piłkarzy ręcznych Olimpii ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka, który pierwotnie miał być rozegrany na wyjeździe. Zachęcamy również na te sportowe imprezy.