Po dwóch porażkach czas na wygrane

METRO Warszawa – MOSiR HURAGAN Międzyrzec Podlaski 3:0 (23, 22, 25) i 3:1 (22, 22, -23, 15).

MOSiR Huragan: Nowacki, Sobieszczak, Robert, Gołębiowski, Gajosz, Kępka, Michał Bielecki (libero), Maciej Bielecki (libero) oraz Jacek Malczewski i Paweł Łęgowski a w rewanżu ponadto Szabaciuk, Sulej i Ostapowicz.

Sędziowie: K. Pokusa i R. Witkowski.

Nie udał się siatkarzom MOSiR Huraganu wyjazd w połowie lutego do stolicy. W pierwszej rundzie fazy play-off mimo dobrej gry dwukrotnie ulegli miejscowemu Metro i w najbliższy weekend będą musieli u siebie odnieść dwa zwycięstwa, by zachować szanse na awans do czołowej czwórki.

W pierwszym meczu gospodarze wygrali w trzech setach, lecz wystarczy spojrzeć na wyniki każdego z nich, by przekonać się, że międzyrzeczanie łatwo skóry nie sprzedali. W otwierającym secie nawet prowadzili 12:8, by dać się jednak dogonić i przegrać do 23. W drugim dzięki skutecznym zagrywkom Tomasza Nowackiego również wygrywali 14:10, lecz znów nie zdołali utrzymać tej przewagi i po prostych błędach przegrali do 22. Wreszcie w trzecim, o podobnym jak poprzednie przebiegu, mieli nawet piłkę setową (25:24), ale trzy kolejne punkty po akcjach Przemysława Sprawki zdobyli warszawianie i wygrali 3:0.

W dwóch partiach niedzielnego rewanżu gospodarze nie pozwolili podopiecznym trenera Łukasza Wasąga nawet na chwilę wywalczyć punktowej przewagi, lecz musieli sporo się namęczyć, by je wygrać do 22. W połowie trzeciej inicjatywę przejęli goście i uzyskanego prowadzenia nie oddali, zwyciężając do 23. Podrażnieni tym warszawianie całkowicie zdominowali grę w czwartym secie, wygrali aż do 15 i całe spotkanie 3:1.

Siatkarzom Metro do awansu brakuje teraz tylko jednego zwycięstwa. Kibice międzyrzeccy wierzą, że nie nastąpi to ani w sobotę (początek meczu o godz. 18), ani w niedzielę (godz. 18). Decydujące wtedy będzie spotkanie w środę 6 marca, w stolicy. W innych meczach play-off padły następujące wyniki: BAS Białystok - Huragan Wołomin 3:0 i 3:0, Legia Warszawa - Centrum Augustów 3:2 i 3:0, AZS UWM Olsztyn - MOS Wola Warszawa 3:0 i 3:0.