Place zabaw zamknięte

Place zabaw zamknięte
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Prezydent Michał Litwiniuk podjął decyzję o zamknięciu placów zabaw. - Unikanie skupisk to podstawowy środek bezpieczeństwa - tak chronimy siebie i innych - uważa włodarz.

 

Litwiniuk przekazał informację za pośrednictwem portalu społecznościowego. - Wiem, że to trudny czas dla najmłodszych, jednak odpowiedzialność za nich spoczywa na nas, dorosłych. Zdecydowałem o zamknięciu placów zabaw, by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa - poinformował.

Jednocześnie zaapelował o korzystanie z uroków wiosny w inny sposób niż wychodząc na place zabaw. - Nie unikajmy świeżego powietrza, ale decydujmy się teraz na spacery w miejscach, w których nie spotykamy się w dużych grupach. Postępujmy rozsądnie! Tak przetrwamy ten trudny czas.

 

Obecnie w mieście, tak jak w całej Polsce, zamknięte są żłobki, szkoły i przedszkola. Miasto i instytucje kultury pracują nad ofertą on-line na spędzenia wolnego czasu od zajęć. Nie ma mowy o nudzie. Wystarczy śledzić profil miasta, miejskiej biblioteki oraz BCK.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy