Piłkarz Orląt Radzynia Podlaskiego potrzebuje pomocy

Piłkarz Orląt Radzynia Podlaskiego potrzebuje pomocy
Facebook - "Syryj" czeka na pomoc. Licytacje dla Jakuba Syryjczyka/Mateusz Połynka

Jakub Syryjczyk jest 25-letnim piłkarzem Orląt Radzynia Podlaskiego. W tym sezonie był pewniakiem do pierwszego składu swojej drużyny, gdyż wystąpił łącznie w dziewiętnastu meczach ligowych. Niestety, podczas przygotowań do dalszej części rozgrywek doznał poważnej kontuzji. Teraz klub i przyjaciele próbują zapewnić wsparcie zawodnikowi.

Syryjczyk doznał złamania kłykcia bocznego lewej kości piszczelowej. W ostatnich dniach przeszedł rekonstrukcję stawu kolanowego. Żeby kiedykolwiek wrócić na boisko, będzie musiał przejść kosztowną rehabilitację oraz być może poddać się kolejnym zabiegom.

W celu wsparcia zawodnika uruchomiono zrzutkę. Zebrano już niespełna 8 tysięcy złotych, jednak do osiągnięcia celu potrzebne jest aż 30 tysięcy złotych. Ponadto przyjaciele zawodnika uruchomili grupę na Facebooku o nazwie: „Syryj czeka na pomoc. Licytacje dla Jakuba Syryjczyka”. Można tam pozyskać koszulki piłkarskie oraz przedmioty codziennego użytku. Pieniądze pozyskane z inicjatywy też zostaną przekazane na leczenie Jakuba Syryjczyka. Swoje koszulki z podpisami wystawili już tam m.in. były piłkarz Orląt, a obecny zawodnik Pogoni Siedlce Bartosz Klebaniuk oraz Serhiej Krykun z Górnika Łęczna.

W akcję zaangażowały się Orlęta Radzyń Podlaski, które również wsparły promocję akcji.

Link do grupy, na której odbywają się licytacje: https://www.facebook.com/groups/470607281026388

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/w9ef4b

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: