Piłka ręczna: Superliga oddala się akademikom

Najwięcej bramek dla drużyny AZS-AWF zdobył Leon Łazarczyk

Po dwóch przegranych w rundzie rewanżowej, w tym z KPR Legionowo po serii rzutów karnych, szczypiorniści AZS-AWF, by zachować jak najmniejszy dystans do lidera, musieli poradzić sobie 4 marca na wyjeździe z zajmującą drugie miejsce mielecką Stalą. Niestety, po zaciętej walce ponieśli już trzecią w tym roku porażkę.

HANDBALL STAL Mielec – AZS-AWF Biała Podl. 27:26 (14:12).

Stal: Dekarz, Czerwiński – Wilk (2), Nowak (3), Babicz (2), Kotliński, Graczyk (4), Wołyncew (3), Napierała (4), Kaźmierczak (4), Smoliński (1), Stefani (2), Włoskiewicz (2).

AZS-AWF: Kwiatkowski, Adamiuk – Maksymczuk (4), Łazarczyk (8), Tarasiuk (1), Niedzielenko (5), Szendzielorz (1), Stefaniec (1), Mazur, Kozycz (1), Kandora, Antoniak (3), Lewalski, Baranowski, Wójcik (2), Wojnecki.

Sędziowie: M. Duplii i O. Pobedrina (obie z Krakowa).

Kary: Stal – 12 min., AZS-AWF – 8 min.

Początek należał do bialczan, którzy w 7. minucie, po rzucie dobrze dysponowanego w niedzielne popołudnie Leona Łazarczyka, prowadzili dwoma bramkami (2:4). Różnicę tą utrzymywali przez pewien czas (6:8), po czym powróciły demony z poprzednich spotkań, czyli zastój w zdobywaniu następnych goli. Efektem tego były zaledwie cztery trafienia w ciągu szesnastu minut i schodzenie na przerwę przy wyniku 14:12 dla gospodarzy.

W drugiej połowie akademicy starali się, jak tylko mogli, by zniwelować różnicę. W 35. minucie, po rzutach Wiktora Wójcika i Łazarczyka, złapali pierwszy w tej części meczu kontakt z rywalami (16:15), po kilku minutach drugi (18:17), po czym stracili trzy gole i zrobiło się 21:17. I chociaż po rzutach Daniela Szendzielorza i Łazarczyka było w 56 minucie 24:23, to za chwilę trafili Igor Traczyk oraz Łukasz Nowak i na tablicy pojawił się wynik 26:23. W końcówce od stanu 27:24 celnie rzucali już tylko bialczanie, ale pozwoliło im to jedynie na zmniejszenie rozmiarów porażki.

Wyniki pozostałych spotkań: Anilana – Stal Gorzów Wlkp. 26:28, Nielba – Autoinwest 29:35, Olimpia – Orlen Upstream 34:33, Padwa – KPR Legionowo 29:32, Śląsk – Warmia 33:30, Zagłębie – MKS Wieluń 36:31. W tabeli, z 46 punktami, prowadzi KPR Legionowo, o 4 wyprzedzając Stal Mielec i już o 9 AZS-AWF.

Akademicy w środę 8 marca zagrają w Sosnowcu zaległy mecz z Zagłębiem, a w następnej kolejce (18 marca) podejmą łódzką Anilanę. (rl)