Perła Serpelic zabłyśnie na nowo

Perła Serpelic zabłyśnie na nowo

GMINA SARNAKI Z końcem ubiegłego roku jeden z najbardziej znanych ośrodków wczasowych – Relaks Perła Serpelic – zmienił właściciela. Inwestor zapowiada szereg zmian. Jedną z nich jest częściowe przystosowanie obiektów do całorocznej obsługi turystów.

Dotychczas ośrodek działał tylko w sezonie wiosenno-letnim, i właśnie to ma się zmienić. Od kilku tygodni prowadzone są prace remontowo-budowlane w dwóch murowanych obiektach, przeznaczonych do obsługi całorocznej. – Sporo elementów musieliśmy przeprojektować, m.in. instalację sanitarną oraz grzewczą. Do naszej oferty dojdą apartamenty i pokoje o podwyższonym standardzie – mówi Karol Michałowski, menadżer ośrodka. 

Najkosztowniejszą inwestycją ma być przebudowa istniejącego już budynku restauracyjnego, który również będzie funkcjonował przez cały rok. Perła Serpelic zmienia się z dnia na dzień. Niektóre domki zyskały na wyglądzie dzięki drewnianym szalunkom. Wśród nich jest budynek dawnego posterunku policji, zaadaptowany na bazę noclegową dla grup zorganizowanych. – Czas pandemii koronawirusa chcemy maksymalnie wykorzystać i przygotować ośrodek tak, aby zapewnić naszym gościom najlepszy komfort i zachęcać do wypoczywania w Polsce – podkreśla Michałowski.

Według założeń właściciela, oferta Perły Serpelic ma trafiać do różnych grup klientów. Chodzi m.in. o zielone szkoły, obozy tematyczne lub kolonie, ale także rodziny z dziećmi. Część restauracyjna będzie przystosowana do obsługi imprez okolicznościowych oraz konferencji. Inwestor chce powrócić do korzeni, kiedy to ośrodek działał jeszcze pod banderą Elremetu, jako rehabilitacyjno-wypoczynkowy.

W planach jest utworzenie specjalnych stref, np. SPA, sportu, relaksu itp. Każda z nich będzie wyposażona w specjalny sprzęt. Wypoczywający będą mogli także korzystać z usług nowoczesnych gabinetów rehabilitacyjnych, które są tworzone z myślą o organizowaniu turnusów dla osób niepełnosprawnych. – Chcemy, aby nasi goście mieli dostęp do aktywnego wypoczynku. Dlatego niedawno rozbudowaliśmy nasz park linowy. Teraz prawdopodobnie jest to park najwyższy i z najdłuższą trasą na wschód od Wisły – zaznacza Michałowski. Najtrudniejszy tor ma 12 metrów wysokości, a łączna długość tras wynosi ponad kilometr.

Ofertę ośrodka dopełnia wypożyczalnia rowerów, kort tenisowy, boisko do piłki plażowej, paintball, strzelnica i jazda konna. Wszystko po to, aby wypoczywający mogli spędzać czas na łonie natury, we wspaniałym sąsiedztwie rzeki Bug, z dala od internetu i komputera. Dodatkową zachętą do wypoczynku w Perle Serpelic jest wyjątkowy mikroklimat, z dużą ilości jodu w powietrzu.

Więcej informacji na temat wypoczynku w ośrodku można znaleźć, odwiedzając stronę www.relaks-perlaserpelic.pl.

Artykuł można przeczytać w aktualnym numerze papierowym i elektronicznym „Podlasianina” https://eprasa.pl/news/podlasianin (od 21 kwietnia)

Arkadiusz Michlewicz

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: