Patryk Jaki: PiS dotrzymało obietnic

Patryk Jaki: PiS dotrzymało obietnic
fot. Bartosz Wołoszko

Patryk Jaki odwiedził konwencję programową PiS

Podczas konwencji programowej PiS zorganizowanej 1 września na placu Wolności pojawił się kandydat na prezydenta Warszawy. Nie szukał tu poparcia, ale za to udzielił go kandydatowi na prezydenta Białej. W swoim wystąpieniu zapewnił, że PiS to gwarancja wiarygodności.

Przemówienie Patryka Jakiego, który przybył do Białej Podlaskiej w rocznicę wybuchu II wojny światowej, opierało się na porównaniu rządów PiS z poprzednimi i wykazaniu nieprawidłowości, jakie wtedy zachodziły chociażby w sferze gospodarki. Przyznał, że PiS naprawił państwo dając pieniądze rodzinom a zabierając jedynie przestępcom skarbowym. – Złożyliśmy obietnice i dotrzymaliśmy słowa. Tusk i Roztowski mówili, że nie będzie pieniędzy na program 500 Plus a okazuje się, że są na to pieniądze i wcale nie trzeba ich nikomu odebierać, tylko jednej grupie: złodziejom i aferzystom – wyliczał.

Choć wśród bialczan nie było jego przyszłych wyborców (Jaki kandyduje na prezydenta Warszawy), to i tak dostawał brawa po wypowiedzeniu kilku zdań. Pracownicy Urzędu Miasta oraz inni mieszkańcy podnosili wtedy w górę plakaty z wizerunkiem obecnego prezydenta Dariusza Stefaniuka. Hasło na nich zamieszczone brzmi: "Biała na plusie". – Energiczność, skuteczność, dobry kontakt z ludźmi - to są cechy, które ma prezydent Dariusz Stefaniuk i z których powinni brać przykład inni samorządowcy – uważa Jaki.

Kilka zdań do mieszkańców wypowiedział także Dariusz Stefaniuk. Podsumował upływającą właśnie kadencję zaczynając, podobnie jak Patryk Jaki, od krytyki poprzednika.

Więcej w papierowym wydaniu "Podlasiak" z 4 września.

Galeria już niebawem na naszej stronie.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

  1. Na początku prowadzący spotkanie informował, że na konwencje przybyli ludzie z Łukowa, Parczewa a nawet z Siedlec. Mimo to frekwencja była mizerna. Odejmując od tych kilkudziesięciu zgromadzonych ludzi przywiezionych skąd indziej pozostaje pytanie: ilu ludzi było z Białej Podlaskiej? Kilkudziesięciu czy kilkunastu? Byłem w koszulce z napisem KONSTYTUCJA, po to by mnie nie zaliczono do sympatyków pisu.