Pamiętają o bohaterach styczniowych na Podlasiu

Pamiętają o bohaterach styczniowych na Podlasiu

GMINA BIAŁA PODLASKA Obchody 158. rocznicy powstania styczniowego odbyły się w niedzielę 24 stycznia. Wziął w nich udział Bialski Batalion Polskich Drużyn Strzeleckich im. ks. gen. Stanisława Brzóski oraz Nadleśnictwo Biała Podlaska.

Powstanie styczniowe było największym i najdłużej trwającym polskim zrywem narodowym. W tym roku minęło 158 lat od tego wydarzenia. 24 stycznia uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. św. o. Pio w Rakowiskach. Wzięli w niej udział samorządowcy, mieszkańcy gminy, sztandary i zaproszeni goście. Uroczystości zorganizował Bialski Batalion Polskich Drużyn Strzeleckich na czele z płk. Stanisławem Sułkowskim oraz Lasy Państwowe na czele z Tomaszem Byliną.

– Uczciliśmy dziś 158. rocznicę wybuchu powstania styczniowego, pod hasłem „Pamięć o bohaterach styczniowych na Podlasiu”. Słowo Boże wygłosił ks. prof. dr. hab. Sławomir Bylina. Przypomniał nam, po co nam dzisiejsza uroczystość. Właśnie po to, abyśmy pamiętali o tych wszystkich, którzy brali udział w różnych powstaniach, w różnych potyczkach, w różnych wojnach, żebyśmy dzisiaj mogli żyć w wolnym kraju, w wolnej ojczyźnie – mówi ks. proboszcz Wojciech Majewski.

Cały artykuł do przeczytania w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na eprasa.pl

Justyna Madan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: