Otworzyli serca na pomoc dla Oli

Otworzyli serca na pomoc dla Oli

Podczas koncertu zagrał m.in. zespół Muszyna’s Band z Łosic

MIĘDZYRZEC PODLASKI Międzyrzec zagrał dla Aleksandry Włodarczyk. W kinie Sława w sobotę 31 sierpnia odbył się charytatywny koncert, z którego dochód przekazany zostanie na pomoc 33-letniej mieszkanki miasta, która od kilku lat zmaga się z ziarnicą złośliwą.

Aleksandra Włodarczyk jest absolwentką bialskiej Państwowej Szkoły Wyższej, ale na co dzień mieszka w Międzyrzecu Podlaskim. Tutaj prowadzi także własny salon kosmetyczny. Trzy lata temu jej marzenia zawodowe i prywatne niespodziewanie przerwała diagnoza o nowotworze. Lekarze stwierdzili u niej ziarnicę złośliwą. Pani Ola chciałaby móc wrócić do pracy i rozwijać swoje pasje. Mimo przeciwności młoda kobieta dzielnie walczy z chorobą, ale długotrwałe leczenie znacznie przerasta jej możliwości finansowe.

Miesięcznie jest to koszt około 30 tys. zł. – Praca jest moją ogromną pasją. Niestety w chwili obecnej jestem w trakcie chemioterapii i nie jestem w stanie pracować, rozwijać się, szkolić i spełniać zawodowo. Choroba pokrzyżowała mi plany zawodowe i prywatne. Był to dla mnie i dla moich bliskich ogromny szok, nikt w rodzinie wcześniej nie chorował na nowotwór. Całe moje życie i nie tylko moje zmieniło się diametralnie, teraz najważniejszym celem było wyzdrowieć. Rodzina i przyjaciele bardzo wspierają mnie w walce z chorobą, to dzięki nim nadal mam siłę, by walczyć i się nie poddawać – mówiła "Podlasiakowi" przed miesiącem Aleksandra Włodarczyk.

W 2016 roku młoda kobieta przeszła pierwszą chemioterapię, a następnie kolejny zabieg. Przez moment pojawiła się nadzieja, że choroba wreszcie odpuszcza. Niestety ziarnica wróciła z podwójną siłą. W lipcu 2017 roku pani Ola przeszła autoprzeszczep komórek macierzystych, który pozwolił jej na chwilę wrócić do normalnego życia i zapomnieć o chorobie. Jednak ta okazała się podstępna i wraca.

Z pomocą ruszyli mieszkańcy miasta, ale także wolontariusze Caritas Diecezji Siedleckiej. Tak narodził się pomysł na zorganizowanie sobotniego koncertu charytatywnego w kinie Sława, podczas którego wystąpili Muszyna’s Band z Łosic, uczniowie Laboratorium Muzyki z Warszawy oraz Broken Quantizers z Gdańska. Pomóc pani Aleksandrze można także, wpłacając pieniądze na subkonto: Caritas Diecezji Siedleckiej Bank Spółdzielczy O/Siedlce 21 9194 0007 0027 9318 2000 0260, z dopiskiem: „48316 – Włodarczyk Aleksandra.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: