Ostatnie dni rowerowej rywalizacji

Ostatnie dni rowerowej rywalizacji
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Rowerowa Rywalizacja Miast trwa do końca czerwca, a więc już tylko do czwartku. Nadal można włączyć się do zabawy, instalując aplikację Aktywne Miasta. A okazji do pokręcenia w zorganizowanych grupach jest mnóstwo.

W ostatnich tygodniach Biała Podlaska i okoliczne gminy organizują bardzo ciekawe rajdy i wycieczki rowerowe, na dłuższych i krótszych trasach, w większych i mniejszych grupach, rodzinne i bardziej wyczynowe. Każdy może znaleźć odpowiedni dla siebie. O jednym z nich piszemy w tekście powyżej.

Atrakcyjnym wydarzeniem dla cyklistów był także zorganizowany 19 czerwca Rajd Rowerowym im. J.I. Kraszewskiego, który zgromadził około 200 uczestników, a którego celem było Muzeum J.I. Kraszewskiego w Romanowie. Z kolei Sebring Ride Bike, zorganizowany 22 czerwca, polegał na okrążaniu hali AWF przy ul. Marusarza przez równe sześć godzin. Najwytrwalsi rzeczywiście kręcili kilometry od godz. 16 do 22, wzbogacając wynik Białej Podlaskiej i umacniając miasto na pierwszej pozycji w Rowerowej Rywalizacji Miast. Rekordziści pokonali ponad 400 okrążeń. Zdjęcia z wydarzenia publikujemy w galerii poniżej.

W niedzielę 26 czerwca natomiast do wspólnej zabawy przyłączyła się społeczność bialskiego Caritasu. Po południu wyruszył rajd do Leśnej Podlaskiej. Przed nami jednak koniec zabawy więc wszystkie ręce na pokład.

Już 30 czerwca zakończymy zmagania o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Choć Biała Podlaska posiada bardzo silną pierwszą pozycję w rankingu miast to nie zwalniamy i nadal kręcimy kilometry. We wtorek  – 28 czerwca – planowany jest rajd z TKKF KRZNA, który rozpocznie się o godz 17.30 na Placu Wolności. Natomiast 30 czerwca, na zakończenie rywalizacji zapraszamy wszystkich chętnych do kręcenia kilometrów od godz 18. Podobnie jak w zeszłym roku będziemy jeździć ścieżkami rowerowymi, tak by zawsze o pełnej godzinie spotkać się na Placu Wolności i wyruszyć na kolejną godzinną trasę. Ostatnia pętla zostanie zakończona ok. 23.45 na Placu Wolności i oficjalnie zostanie zamknięta rywalizacja – zapowiada Wojciech Chilewicz, miejski koordynator Rowerowej Rywalizacji Miast w Białej Podlaskiej.

GALERIA:

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: