Orzeszkowe Przedszkole uczy i rozwija

Orzeszkowe Przedszkole uczy i rozwija

BIAŁA PODLASKA Przedszkole w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 od ubiegłego tygodnia ma nazwę. Orzeszkowe Przedszkole zaprasza w swoje progi wszystkie ciekawe świata maluchy, oferując świetną opiekę oraz dobrze przygotowaną bazę edukacyjną.

Oddziały przedszkolne pojawiły się w ZSO nr 2 w 2017 r., a od września ubiegłego roku liczba oddziałów zwiększyła się do trzech dla dzieci młodszych oraz jednego oddziału zerowego (w planach jest jeszcze drugi). Przedszkole zostało dobrze przyjęte, co cieszy nie tylko kadrę, ale i dyrekcję. – Rodzice są zadowoleni. 90 procent z nich złożyło deklaracje, że dzieci zostają tu na kolejny rok szkolny. Rekrutacja prowadzona jest, by uzupełnić grupy. Dla nas jest to dobra informacja – mówi Marcin Szwed, dyrektor ZSO nr 2.

Ulokowanie przedszkola w zespole szkół daje maluchom wiele korzyści. To chociażby możliwość korzystania z bazy szkoły, w tym boisk i sali gimnastycznej. Ponadto nauczyciele ze szkoły są zapraszani do przedszkola, by pokazać ciekawe eksperymenty lub oprowadzić po szkolnych salach. W ostatnim czasie plac zabaw został wyposażony w nowy sprzęt, który już służy dzieciom.

W przedszkolu nie brakuje dodatkowych zajęć, rozwijających pasje. – Wyróżniamy się tym, że zapewniamy rodzicom i dzieciom dobrą kadrę, mamy własną kuchnię, zatrudnieni są specjaliści, którzy służą dzieciom potrzebującym specjalnego wsparcia. Wiemy od rodziców, że dzieci czują się tu dobrze i bezpiecznie – podkreśla dyrektor przedszkola Iwona Jędryczkowska. Oprócz przedszkola i szkoły podstawowej, w budynku mieści się także żłobek miejski.

4 marca placówka przyjęła nazwę Orzeszkowe Przedszkole. – Nazwę wybrały same przedszkolaki. To dla nich wielkie wydarzenie – zwraca uwagę prezydent miasta Michał Litwiniuk, który wziął udział w uroczystości, przynosząc nie tylko dobrze życzenia, ale także upominki dla maluchów. Te natomiast przygotowały w zamian piosenki i wierszyki, których nauczyły się w pomocą opiekunek. Był też lizakowy tort i tradycyjne przecięcie wstęgi z udziałem reprezentantów wszystkich grup.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: