Orkiestrowe granie w centrum Białej

Orkiestrowe granie w centrum Białej

BIAŁA PODLASKA Już w najbliższą niedzielę w centrum miasta będzie biło serce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oto jakie atrakcje są zaplanowane na tegoroczny finał. Pierwszą zmianą jest lokalizacja siedziby sztabu.

Podobnie jak w ubiegłym roku znaczną część wolontariuszy stanowią uczniowie bialskich szkół

– Finał odbędzie się 12 stycznia. Lokalizacja sztabu w Urzędzie Miasta to dobre rozwiązanie dla wolontariuszy i osób uczestniczących w finale, bo będzie blisko placu Wolności, będzie ciepło. Wolontariusze będą mieli się gdzie ogrzać i chwilę odpocząć – cieszy się Riad Haidar, szef sztabu. – Mam nadzieję, że nasi mieszkańcy po raz kolejny udowodnią, że są hojni. Sprzęt, który trafia do Białej Podlaskiej, sprawia, że wszyscy możemy z niego korzystać – dodaje.

Od wczesnych godzin porannych na ulicach Białej Podlaskiej można będzie spotkać wolontariuszy WOŚP. W tym roku jest ich ponad 500. Każdy będzie miał swój identyfikator oraz puszkę. Pieniądze będą zbierane na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej.

Natomiast orkiestrowe granie w mieście rozpocznie się o godz. 17, a serce WOŚP będzie biło na placu Wolności. Zaplanowane są koncerty Rewers&Martin, His Band oraz uczniów Bialskiej Szkoły Rocka. Do tego oczywiście licytacje gadżetów WOŚP oraz innych (m.in. płyty Eweliny Lisowskiej z autografem, koszulki Roberta Lewandowskiego, kubków z gabinetu Riada Haidara oraz obrazu bialskiego malarza Adama Korszuna), loteria, morsowanie oraz pokazy strażackie i medyczne. O godz. 20 wypuszczone zostanie światełko do nieba.

Na bieżąco będziemy relacjonować przebieg finału na naszym profilu facebookowym Tygodnik Podlasianin.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy