Orkiestra już się rozkręca

Orkiestra już się rozkręca

BIAŁA PODLASKA Nie będzie hucznego finału, setek wolontariuszy na zatłoczonych ulicach i przy kościołach, ale z pewnością nie zabraknie zapału, pomysłów i otwartych serc. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra 31 stycznia.

W tym roku finał jest inny niż zazwyczaj, ale niezmiennie angażuje w Białej Podlaskiej wspaniałe grono wolontariuszy, którzy mobilizują swoje siły. Wprawdzie większość ich aktywności odbywa się w tym roku online, jednak w sztabie, który od ubiegłego roku na zaproszenie prezydenta Michała Litwiniuka ma siedzibę w Urzędzie Miasta, praca już wre.

– Mamy 270 wolontariuszy, puszki są do odbioru w Urzędzie Miasta Biała Podlaska od czwartku 28 stycznia. Rozliczenie z przyczyn covidowych odbędzie w sztabie. Koncertu na świeżym powietrzu nie będzie. Będą za to relacje online, licytacje online i na Allegro. Do tego mamy puszki stacjonarne, cała lista została opublikowana na Facebooku Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jeśli ktoś chce pomóc w pracy sztabu, to oczywiście zapraszamy do kontaktu na FB albo mailowo, podobnie gdy dana firma chce w swojej siedzibie ustawić puszkę WOŚP – mówi Jakub Motyczka z bialskiego sztabu.

Co dokładnie dzieje się na ten moment? M.in. rozpoczęły się już licytacje, w sklepach i innych punktach w mieście stoją puszki WOŚP. Znajdziecie je chociażby w siedzibie Wod-Kan, Numazu Sushi&Thai, Mydlarni św. Franciszka, Centrum Handlowym SAS, w obu siedzibach firmy Epaka.pl przy ul. Sapieżyńskiej 8/4 i Sidorskiej 57B oraz w Urzędzie Miasta.

Wciąż trwają też licytacje. Prezydent miasta wystawił rower, który wylicytował w ubiegłym roku, oraz kalendarz – prezent od Jurka Owsiaka. Raid Haidar, neonatolog oraz szef bialskiego sztabu, na licytację przeznaczył kilka koszulek i inne gadżety WOŚP, ale największym zainteresowaniem cieszy się obiad z doktorem i zwiedzanie z nim Sejmu. Na portalu Allegro.pl, gdzie prowadzone są licytacje, obecnie kwota sięgnęła już 6,1 tys. zł, a można ją przebijać do 14 lutego, kiedy to licytacja się zakończy.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: