Obwodnica wschodnia Międzyrzeca będzie gotowa w 2023 roku

Obwodnica wschodnia Międzyrzeca będzie gotowa w 2023 roku

MIĘDZYRZEC PODLASKI Do 2023 roku w Międzyrzecu Podlaskim zaplanowano budowę długo oczekiwanej obwodnicy wschodniej. Sejmik Województwa Lubelskiego podjął uchwałę, dzięki której inwestycja została wpisana do wieloletniego programu finansowego województwa. Droga poprawi bezpieczeństwo i połączy tereny inwestycyjne w południowo-wschodniej części miasta z krajową E30.

Dzisiaj transport towarów do zakładów znajdujących się w tej części miasta odbywa się przez centrum miasta. To utrudnienie dla kierowców samochodów ciężarowych, którzy wjeżdżając od strony trasy E30 muszą lawirować praktycznie przez całe miasto. To uciążliwe również dla mieszkańców. Stąd o budowę drogi, która niwelowałaby te problemy, od trzech lat zabiegał burmistrz Zbigniew Kot. 9 października radni Sejmiku Województwa Lubelskiego podjęli uchwałę, która wpisuje międzyrzecką obwodnicę do wieloletniego programu finansowego województwa.

Projekt obwodnicy wschodniej uzyskał już pozytywną decyzję środowiskową. Teraz ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika nr 32 oraz na eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: