Oliwia Spychel stypendystką marszałka

Oliwia Spychel stypendystką marszałka
fot. nadesłane

SUKCESY Oliwia Spychel została stypendystką Marszałka Województwa Lubelskiego za promowanie kultury ludowej naszego regionu. To kolejne wyróżnienie talentu przedstawicielki naszego regionu.

 

9 maja w sali widowiskowej Teatru Muzycznego w Lublinie odbyła się uroczysta gala wręczenia stypendiów Marszałka Województwa Lubelskiego za rok 2021. Marszałek Jarosław Stawiarski wręczył stypendia 216 osobom, które zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami woj. lubelskiego.

Stypendium to ma na celu wsparcie rozwoju umiejętności artystycznych zwłaszcza ludzi młodych, a przyznawane jest od 2013 r. w siedmiu kategoriach: muzyka, plastyka, fotografia, teatr, film, literatura, opieka nad zabytkami.

Uczennica IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej znalazła się w gronie osób z woj. lubelskiego, których wnioski rozpatrzono pozytywnie. Warto podkreślić, że Oliwia już czwarty raz otrzymała stypendium artystyczne Marszałka Województwa Lubelskiego w kat. ,,Najmłodszy twórca kultury’’- kultura ludowa.

Oliwia to przykład transmisji pokoleniowej służącej zachowaniu niematerialnego dziedzictwa kulturowego  regionu Południowego Podlasia. To uzdolniona skrzypaczka, która interesuje się tradycyjną muzyką ludową naszego regionu. Do tej muzyki zainspirował ją mistrz, skrzypek Zdzisław Marczuk z Zakalinek, u którego kształci się z zakresu muzyki ludowej.

Oliwia jest także stypendystką prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: