Ogromne kolejki na stacjach paliw. Czy paliwa wystarczy dla wszystkich?

Ogromne kolejki na stacjach paliw. Czy paliwa wystarczy dla wszystkich?

REGION W związku z rozpoczęciem działań wojennych na Ukrainie podjętych przez Rosję, w obawie o dostawy paliwa wielu mieszkańców naszego regionu od rana szturmuje stacje paliw. Czy paliwa może zabraknąć?

24 lutego wielu mieszkańców udało się na stacje benzynowe, by zatankować swoje auta. Wielu paliwo nalewało także do kanistrów, by zabezpieczyć ich ilość na dłuższy czas. W sieci zaczęło się pojawiać coraz więcej informacji o możliwych brakach paliwa w najbliższych dniach.

Portal interia.pl podał o godz. 15.40, że za 2 godziny może zabraknąć paliwa na stacji Orlen w Radzyniu Podlaskim, gdzie oprócz zwiększonej liczby klientów indywidualnych tankują m.in. Żandarmeria Wojskowa i Straż Pożarna. Także na stacjach w Białej Podlaskiej ogromne kolejki. Do niektórych stacji ustawia się od kilkunastu do nawet ponad dwudziestu aut.

Oświadczenie w tej sprawie popołudniu wydał prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. „W związku ze wzrostem sprzedaży na naszych stacjach informujemy, że dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Dotyczy to rynku hurtowego i detalicznego. Apelujemy również o dokładne weryfikowanie źródeł informacji dotyczących dostępności paliw” – czytamy. – Wiemy, że jest wzmożony ruch, reagujemy i zwiększamy dostawy zgodne z zapotrzebowaniem. Mamy świadomość zwiększonego zapotrzebowania – mówiła w rozmowie z Interią Joanna Zakrzewska, rzeczniczka PKN Orlen

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: