Odmienione życie rodziny spod Sławatycz

Odmienione życie rodziny spod Sławatycz

GMINA SŁAWATYCZE Dziurawy dach, nieszczelne okna i brak porządnego ogrzewania. Rodzina pani Anny z Krzywowólki od lat mieszkała w tak trudnych warunkach. Z pomocą przyszła jej ekipa telewizyjnego programu „Nasz nowy dom”, która w ekspresowym tempie wyremontowała stary budynek. 

8 kwietnia telewizja Polsat wyemitowała odcinek programu „Nasz nowy dom” z udziałem rodziny z Krzywowólki w gminie Sławatycze. To właśnie tam mieszka wielopokoleniowa rodzina, która potrzebowała pomocy.

Pani Anna ma 43 lata. W jej domu mieszka siedem osób. Oprócz niej jeszcze dorosła córka Patrycja z mężem i dwojgiem dzieci, oraz dwaj synowie pani Ani: 21-letni Mateusz i 3-letni Adam. Mąż pani Anny zmarł niedawno. Ale życie rodziny nie wyglądało kolorowo. Powodem wielu problemów kobiety i jej dzieci był alkoholizm męża. – Mój mąż zmarł trzy miesiące temu. Pił i dopadł go wylew. Zostałam sama z dziećmi. Mąż nie wspierał mnie, nie pomagał w opiece nad dziećmi. Ciężko żyło się z alkoholikiem – mówiła w telewizyjnym programie pani Anna.

Sytuacja miała negatywny wpływ na dzieci, które często były świadkami awantur. – Moje dzieciństwo nie wyglądało najlepiej. Rodzice cały czas się kłócili. Tato wracał pijany – opowiadał Mateusz. – Był agresywny, wyzywał mamę. Uciekałam z domu na podwórko, jak tata się awanturował – dodała córka Patrycja.

Cały artykuł przeczytać można w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” nr 16 na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: