Od nowego roku dwie strefy w komunikacji miejskiej

Od nowego roku dwie strefy w komunikacji miejskiej

BIAŁA PODLASKA Od 1 stycznia nastąpią zmiany w systemie komunikacji miejskiej. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta z 25 listopada, MZK wprowadza dwie strefy: dla pasażerów poruszających się jedynie w obrębie miasta i dla tych korzystających z kursów na terenie gminy.

Informacje dla czytelników zostały rozwieszone na przystankach oraz na wiatach na terenie gminy. Ponadto w autobusach pojawiać się będą informacje o wjeździe do drugiej strefy, za co trzeba będzie uiścić dopłatę. Kierowcy będą mieli możliwość sprzedania dopłaty. W przypadku biletów jednorazowych jest to dopłata 50 gr do biletu ulgowego i 1 zł do biletu normalnego. Dokładny cennik dostępny jest na stronie www.mzkbp.pl.

Wprowadzony zostanie podział na strefy przystankowe w komunikacji miejskiej. W przypadku linii A przystankiem granicznym w obszarze strefy 1 w kierunku na zachód miasta jest przystanek Warszawska 5, a w kierunku na południowy-zachód – przystanek Warszawska 4. Przystanki zlokalizowane w strefie 2 to: Sławacinek wieś 1, Sławacinek wieś 2, Sławacinek wieś, Sławacinek Gaz (nż), Sławacinek 1, Sławacinek Stary, Porosiuki, Porosiuki Pętla, Sławacinek 2, Styrzyniec 1, Styrzyniec 1, Styrzyniec krzyż, Styrzyniec 3 Wieś, Dworska, Spacerowa.

W przypadku linia B przystankiem granicznym w obszarze strefy 1 w kierunku na północ miasta jest przystanek Francuska 3. Przystanki zlokalizowane w strefie 2 są następujące: Kozula, Grabanów SP, Grabanów kol. 3, Grabanów kol. 2, Grabanów kol. 1, Julków 2, Julków 1, Wilczyn, Grabanów ODR, Grabanów 3, Grabanów 2, Grabanów 1, Kozula 1.

Linia C to kolejna z linii obsługujących strefę wykraczającą poza miasto. Przystankiem granicznym w obszarze strefy 1 w kierunku na północ miasta jest przystanek Janowska 4 (na żądanie), oraz przystanek Jana III Sobieskiego 1. W kierunku na południe jest to przystanek Robotnicza Pętla. Przystanki zlokalizowane w strefie 2: Cicibór Duży, Wólka Plebańska 1, Wólka Plebańska.

W przypadku linii D przystankiem granicznym w obszarze strefy 1 w kierunku na północny-zachód jest przystanek Terebelska 4. Przystanki zlokalizowane w strefie 2 to: Rakowiska 1, Rakowiska 2, Rakowiska 3, Rakowiska 4, Rakowiska 5 Pętla.

Linia G oraz H: przystankiem granicznym w obszarze strefy 1 w kierunku na południowy-wschód jest przystanek Sidorska 8. Przystanki zlokalizowane w strefie 2: Czosnówka 4, Czosnówka 3, Czosnówka 2, Czosnówka 1 Pętla.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: