Obejrzyj w Wisznicach niezwykłe obrazy Renaty Kaczmarek
W sobotni wieczór 25 października w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach odbył się wyjątkowy wernisaż malarstwa Renaty Kaczmarek, zatytułowany „Świat pasją zatrzymany”. To wydarzenie przyciągnęło wielu mieszkańców Wisznic i okolic, sympatyków sztuki oraz przyjaciół artystki, którzy w ciepłej, kameralnej atmosferze mogli obcować z jej twórczością.
Już od pierwszych chwil po wejściu na salę dało się odczuć wyjątkowy klimat – zapach farb, delikatne dźwięki muzyki w tle i subtelne światło wydobywające z obrazów ich najpiękniejsze detale.
Całość wydarzenia swoim muzycznym występem uświetnili Aneta i Milo Siemieńscy, którzy przenieśli zgromadzonych w sali wystawowej w świat jazzu oraz muzyki filmowej.
Po oficjalnej części goście mieli okazję swobodnie porozmawiać z artystką, zapytać o inspiracje, technikę i symbolikę poszczególnych dzieł. Nie zabrakło również wspólnych zdjęć. Wernisaż zakończył się w przyjaznej, rodzinnej atmosferze, przy słodkim poczęstunku. Wśród rozmów i uśmiechów dało się wyczuć, że to nie tylko spotkanie ze sztuką, ale również z drugim człowiekiem – z jego pasją, wrażliwością i sercem.
Wystawa „Świat pasją zatrzymany” będzie dostępna do zwiedzania w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach do 15 listopada. To doskonała okazja, by zatrzymać się na chwilę, oderwać od codzienności i spojrzeć na świat oczami artystki, która z niezwykłą delikatnością i szczerością potrafi uchwycić jego piękno.
Osoby chętne do obejrzenia ekspozycji proszone są o kontakt pod nr. tel. 722 072 422.
Renata Kaczmarek urodziła się w Białej Podlaskiej. Jest absolwentką Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu w Siedlcach, gdzie studiowała pedagogikę. Ukończyła także studia podyplomowe na tejże uczelni, na kierunku zarządzanie. Pracę zawodową rozpoczęła jako kierownik Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Drawsku Pomorskim. Od ponad dziesięciu lat jest pracownikiem dydaktycznym Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie Podlaskim. Od 2018 roku jest również dyrektorem tej instytucji.
Ze sztukami plastycznymi związana od wczesnej młodości. Szlify w dziedzinie malarstwa zdobyła w pracowni malarskiej prof. Czesława Piusa Ciapało. Studia ukończyła z wyróżnieniem. Jej obrazy posiadają wyjątkowy nastrój, pełen zadumy i refleksji nad przyrodą, nad relacją człowiek-natura, nad życiem, ale przede wszystkim posiadają niepowtarzalny charakter wyrazu plastycznego, osobistego języka malarskiego.
Wystawy Renaty Kaczmarek:
2024 – Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie,
2024 – Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie,
2025 – wydarzenie Babie Lato, Hotel Polonia.
zdjęcia GOKiO w Wisznicach














































Komentarze
Brak komentarzy