O wpływie technologii 5G na zdrowie

O wpływie technologii 5G na zdrowie

GMINA ŁOMAZY Po tym, jak w marcu do Rady Gminy Łomazy wpłynęła petycja koalicji Polska Wolna od 5G, która walczy o nieumieszczanie nadajników nowej technologii w naszym kraju, radna Urszula Lewkowicz zorganizowała spotkanie na temat szkodliwości nadajników 5G.

„5G to najnowszy (po 2G, 3G i 4G) standard sieci komórkowej, w której stosowane będą nowe, nieużywane dotąd zakresy częstotliwości, nowe rozwiązania techniczne, niezwykle zagęszczona sieć stacji bazowych na Ziemi i tysiące satelitów w przestrzeni okołoziemskiej. Dzięki niej ma być możliwy jeszcze szybszy przesył jeszcze większych ilości danych do jeszcze bardziej odległych miejsc. (…) 5G to również nadajniki w urządzeniach domowych: w twojej lodówce, pralce, telewizorze itd., tzw. internet rzeczy. Sprzęty te będą nas napromieniowywać w naszych domach 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. Jak widać, wzrost zanieczyszczenia elektromagnetycznego środowiska będzie ogromny, na skalę, jakiej świat dotąd nie widział. Dość powiedzieć, że nasz rząd planuje aż 100-krotne podniesienie normy dopuszczalnego promieniowania” – informują aktywiści Polski Wolnej od 5G.

Chociaż petycja przez Radę Gminy została odrzucona, to w piątek 28 sierpnia w hali sportowej Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach odbyło się spotkanie z mieszkańcami. Tematem spotkania było „Promieniowanie elektromagnetyczne (5G) a nasze zdrowie”. Opowiadał o nim dr Jerzy Jaśkowski, znany lekarz, wykładowca akademicki, autor i współautor ponad 200 prac naukowych.

– Spotkanie z doktorem Jerzym Jaśkowskim cieszyło się dużym zainteresowaniem. Zachęcamy do skorzystania także z innych form aktywności mieszkańców i ofert gminy Łomazy oraz jednostek organizacyjnych, jak również do inicjowania innego tego typu wydarzeń – mówi wójt gminy Łomazy Jerzy Czyżewski. – Spotkanie było zainicjowane po dyskusji nad petycją Koalicji Polska Wolna od 5G z 21 marca, która była omawiana na ostatniej komisji łączonej Rady Gminy. Radni wówczas wypowiadali się na przedmiotowy temat, a także o organizowanym przez radną Urszulę Lewkowicz spotkaniu.

Justyna Madan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: