Nowe obostrzenia w całym kraju

Nowe obostrzenia w całym kraju

Minister zdrowia poinformował o nowych ograniczeniach, które będą obowiązywały od soboty 20 marca na terenie całego kraju. Na najbliższe trzy tygodnie wprowadzona zostanie nauka zdalna w klasach 1-3.

Zamknięte zostaną hotele, galerie handlowe – z wyjątkiem aptek, sklepów spożywczych, drogerii, salonów prasowych, sklepów zoologicznych i budowlanych, muzea, kina, teatry, solaria i sauny.

Decyzja została podjęta ze względu na wzrost zakażeń. Ministerstwo Zdrowia poinformowało w środę o 25 052 nowych przypadkach koronawirusa. Przekazano też informację o śmierci 453 osób, u których stwierdzono SARS-CoV-2. Wraz z liczbą nowych przypadków, wzrasta liczba zajętych łóżek szpitalnych oraz respiratorów dla chorych na COVID-19. Dostępny sprzęt zajęty jest już w 73 proc.

Minister zdrowia zaapelował do pracodawców, również w sektorze administracji o powrót do pracy zdalnej. Zapowiedział również, że jeśli sytuacja epidemiczna na terenie kraju nie ulegnie poprawie w najbliższych tygodniach mogą nas czekać kolejne restrykcje.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: