Nowe autobusy wjechały na ulice miasta

Nowe autobusy wjechały na ulice miasta
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA Dwa nowoczesne autobusy firmy Solaris uzupełniły tabor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. W planach spółka ma zakup kolejnego autobusu półhybrydowego. Poprawi się więc komfort mieszkańców, ale też sytuacja finansowa firmy, bo nowe autobusy spalają mniej oleju napędowego.

Nowe autobusy już są na stanie spółki, zostały przetestowane i mogą już wjechać na bialskie ulice. Posiadają komfortowe siedzenia i nowoczesny kasownik, który umożliwia zakup biletu za pośrednictwem karty bankomatowej. Wystarczy przyłożyć ją w odpowiednim miejscu i w ten sposób kupić bilet nawet nie posiadając karty pasażera. To udogodnienie to nowość, którego nie było wcześniej w miejskich autobusach.

Mieszkańcy mogą już z nich korzystać, ze względu na wielkość a co za tym idzie możliwość zabrania dużej ilości pasażerów kierowane będą szczególnie na kursy poranne na najbardziej obleganych trasach. – Są to autobusy wyleasingowane przez miejską spółkę MZK, w formule „midi” mieszczące do 81 pasażerów, spełniające normy emisji spalin Euro 6. To kolejne nasze działania, lecz nie pierwsze w tej kadencji. Zakupiliśmy już bowiem 5 autobusów marki scania ze środków z UE za ponad 5 mln zł. Rozwijamy miejski transport, chcemy, aby autobusy były coraz bardziej ekologiczne i spalały mniej spalin – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk.

Więcej w wydaniu papierowym „Podlasianina” i na www.eprasa.pl.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: