Nowa linia autobusowa od września

Nowa linia autobusowa od września

inia K kursuje ulicami miasta od początku września

BIAŁA PODLASKA Z początkiem września uruchomiona została nowa linia autobusowa. Jej trasa to ukłon w stronę nowych pracowników Wspólnego Świata oraz placówek zlokalizowanych w okolicy AWF.

Autobus wyjeżdża spod cmentarza komunalnego i rusza przez Białkę, ulicę Francuską, aleją Jana Pawła II, ulicami Janowską, Sobieskiego, Terebelską, Piłsudskiego, Artyleryjską, Akademicką aż do Kasprowicza. Dokładny rozkład oraz szczegóły dotyczące trasy autobusu linii K znajdują się na stronie www.mzkbp.pl.

Linia K będzie 11. linią w mieście. Także od początku września wraca rozkład jazdy z pierwszej rubryki na przystankowych tabliczkach. Obowiązuje rozkład z kolumny "dni robocze" oraz stosownie do dnia tygodnia – soboty oraz niedziele i święta.

Przypomnijmy, że niedawno miasto otrzymało 5 nowych autobusów w ramach projektu unijnego. Zastąpiły one na trasach te najbardziej wysłużone maszyny. W planach są kolejne zakupy ekologicznych i bezpiecznych autobusów. Już dwukrotnie miasto postawiło na markę Scania. – To bardzo ładne autobusy w barwach naszego miasta. Ekologiczne, spełniające normę Euro 6, sfinansowane z budżetu miasta przy udziale środków unijnych. Jeden autobus kosztuje ponad 1,1 mln zł – mówi nam Krzysztof Trochimiuk, prezes MZK.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: