Nowa dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kozuli

Nowa dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kozuli

Anna Skerczyńska dyrektorem DPS w Kozuli jest od 1 lipca

GMINA BIAŁA PODLASKA Zmiana na stanowisku dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Kozuli. Od 1 lipca obowiązki dotychczasowej dyrektor Krystyny Czyżewskiej, w związku z jej odejściem na emeryturę, przejęła Anna Skerczyńska.

Uroczyste pożegnanie odchodzącej na emeryturę Krystyny Czyżewskiej, która Domem Pomocy Społecznej w Kozuli kierowała od 25 lat, odbyło się 27 czerwca.

– Dużo zdrowego wypoczynku i odreagowania wszystkich stresów. Wykorzystaj ten czas na to, by zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Zregeneruj się i zacznij żyć wolniej. Znajdź więcej czasu dla swoich bliskich, dla męża, dla przyjaciół. Niech nigdy nie zabraknie ci energii i chęci do życia. Żyj najpiękniej jak umiesz. Po swojemu. Spełniaj się – życzył odchodzącej dyrektor starosta bialski Mariusz Filipiuk.

W wyniku przeniesienia stanowiska, co zaopiniował pozytywnie Zarząd Powiatu Bialskiego, obowiązki dyrektora placówki opiekuńczej w Kozuli objęła Anna Skerczyńska, która do tej pory pełniła funkcję kierownika działu rehabilitacji społecznej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Białej Podlaskiej. Nowa dyrektor od lat zawodowo zaangażowana jest także w pomoc osobom niepełnosprawnym. Swoją pracę w DPS w Kozuli rozpoczęła 1 lipca.

– Najważniejsi są dla mnie mieszkańcy naszego domu, dlatego chciałabym zwiększyć ich komfort. Zadań będzie na pewno wiele, ponieważ jest to duża placówka, w której przebywa aż 220 mieszkańców. W związku z tym niezbędne będzie stałe podnoszenie standardów opieki. Myślę, że wspólnie z kadrą podołamy tym wyzwaniom. Szczególnie że wszyscy pracownicy naszego domu to doskonale wykwalifikowana kadra. Będę dbała o to, żeby nasza praca odbywała się w atmosferze poczucia wspólnoty, przy jednoczesnym wzroście zadowolenia pracowników – zapowiada Anna Skerczyńska.

Dom w Kozuli jest najstarszą w powiecie bialskim placówką zapewniającą całodobową opiekę dla 220 osób: w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych, dorosłych, dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie oraz osób przewlekle psychicznie chorych.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: