Niezwykły duet Sokołowski & Menet wystąpi w niedzielę w Wisznicach

Niezwykły duet Sokołowski & Menet wystąpi w niedzielę w Wisznicach
fot. FB Sokołowsk & Menet

Gminny Ośrodek Kultury i Oświaty w Wisznicach zaprasza na oryginalny koncert walentynkowy, który odbędzie się w niedzielę 11 lutego o godzinie 18 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Wisznicach.

Gwiazdą wieczoru będzie duet wokalisty i pianisty Sokołowsk & Menet. Artyści nagrali w 2020 roku debiutancki album „Jej portret”, składający się z ważnych polskich piosenek estradowych, a także standardów jazzowych.

– Gwarantujemy niezapomniane emocje i romantyczną atmosferę przy piosenkach Wodeckiego, Szczepanika, Łobaszewskiej, Zauchy, Fogga, Kraftówny i innych. Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników dobrej muzyki i wzruszających melodii – napisali artyści na swoim profilu facebookowym, gorąco zapraszając na swój koncert w Wisznicach.

Wstęp jest bezpłatny.

 

Patrycjusz Sokołowski

Jeden z ciekawszych głosów bas-barytonowych młodego pokolenia w Polsce, wielokrotnie nagradzany w międzynarodowych konkursach wokalnych, w 2019 roku uhonorowany przez ZASP prestiżową statuetką ARION za wybitne osiągnięcia artystyczne. Debiutował już jako student Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie na scenach teatrów Niemiec i Szwajcarii w roli Petera, miotlarza w operze „Hänsel und Gretel” Engelberta Humperdincka. Od 2005 roku jest solistą Teatru Muzycznego w Lublinie, w którym zagrał ponad trzydzieści ról.

Ważnym wydarzeniem był debiut na scenie Teatru Wielkiego – Opery Narodowej w Warszawie, gdzie wystąpił jako Hrabia Monterone w operze „Rigoletto” G. Verdiego, rok później zaśpiewał w „Pasażerce” M. Weinberga, a w 2018 roku debiutował jako Zuniga w „Carmen” G. Bizeta. Szczególne miejsce w karierze młodego basa miał debiut w „Nabucco” G. Verdiego w roli Zachariasza w Operze Bałtyckiej. Artysta zmierzył się z jedną z najtrudniejszych ról napisanych na niski głos męski.

Gabriel Menet

Jako pianista jazzowy grał w bandach w Europie i Stanach Zjednoczonych, jako kompozytor współpracował z teatrami w całej Polsce. Był szefem orkiestry w Cirque Gruss we Francji oraz grał w kompanii Carnival Cruise Lines w USA pod dyrekcją J. Hansona. Na swoim koncie ma współpracę przy tworzeniu talk show z udziałem m.in. Bohdana Łazuki, Przemysława Babiarza i innych, a także brał udział w jednej w pierwszych w Polsce dużych realizacji musicalowych „Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze” A. L. Webbera w reżyserii W. Kępczyńskiego. Jako kompozytor współpracował z teatrami w całej Polsce – Bielsku-Białej, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie oraz Lublinie. Współpracował z takimi reżyserami jak A. Opatowicz, W. Mazurkiewicz, L. Chojnacki czy E. K. Bułhak.

W 2016 roku skomponował muzykę i zagrał ze swoim zespołem na gali jubileuszu 70-lecia warszawskiego Teatru Lalek Guliwer. W tym samym roku założył i był kierownikiem muzycznym Lublin Street Band – funkowo-jazzowej formacji, która występowała m.in. podczas obchodów Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu. Jest ponadto autorem muzyki do Ceremonii Otwarcia Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej UEFA EURO U21, a także pomysłodawcą nowatorskiego, muzycznego projektu edukacyjnego dla dzieci Nowa Generacja Muzyczna. W 2020 roku był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, tworząc projekt muzyczny Muzyka Plus Słowa – Piosenka Gotowa, adresowany do dzieci.

źródło: Patrycjuszsokolowski.com

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy