Niedziela z eisstockiem i tenisem

Niedziela z eisstockiem i tenisem

Drużyny po rozdaniu pucharów. W czerwonych koszulkach (z tyłu po prawej) Seniorzy, przed nimi na niebiesko terespolskie ALO i U23

Tradycyjnie podczas organizowanego w jeden z wakacyjnych weekendów (w tym roku 21 lipca) festynu „Niedziela w Terespolu” o puchary burmistrza tego miasta rywalizowali miłośnicy eisstocka oraz tenisiści. Pierwszy turniej przeprowadził UKS Młodzi oraz działający przy Akademickim Liceum Ogólnokształcącym Klub Olimpijczyka, drugi – Piotr Szyszkowski.

Udział w zawodach eisstocka zgłosiło osiem drużyn reprezentujących Białoruś i Polskę. A że dopisała pogoda, stały one na bardzo wysokim poziomie. Dwa czołowe miejsca zajęły drużyny z Brześcia – pierwszy był Bulding a drugie Bizony. Zaraz za nimi uplasowali się gospodarze. Trzecią lokatę wywalczyli Seniorzy, występujący w składzie: Marek Czerwiński, Jacek Wiśniewski, Bartek Wiśniewski i Zdzisław Wołoszko, zaś czwartą – ALO, reprezentowany przez Andrzeja Korbala, Piotra Żmińczuka, Arkadiusza Jaszczyka i Karola Bieńkowskiego. Na szóstym miejscu uplasowała się drużyna U23 w składzie: Jowita Korbal, Paulina Biłanicz, Agata Korzeniewska i Tomasz Wasil.

Na kortach również rywalizowała ósemka, tyle że osób z rakietami. Tu zwyciężył sam organizator, czyli Piotr Szyszkowski, pokonując w finale Mirosława Wieliczuka 2:1 w setach. W pojedynku o trzecie miejsce Paweł Szyszkowski wygrał 2:0 ze starszym o prawie czterdzieści lat Markiem Ferensem. W turnieju, który przebiegał w miłej atmosferze, wzięli też udział: Robert Lewczuk, Bartek Hoszczewski, Piotr Butrym i Krzysztof Czerko.

Jak poinformowała nas Krystyna Pucer, sześć czołowych zespołów eisstocka otrzymało puchary, a zawodnicy trzech najlepszych medale. Nagrody w obu turniejach ufundował burmistrz miasta Jacek Danieluk.

(rl)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: