Nauka zdalna do świąt, otwarcie galerii

Nauka zdalna do świąt, otwarcie galerii

KORONAWIRUS – Rozpoczynamy dziś 100 dni solidarności , które pozwolą nam lepiej przejść przez ten okres. Na końcu tego okresu będzie pewnie dostępna szczepionka – powiedział tuż po godz.10 premier Mateusz Morawiecki. Podczas dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział jak będą wyglądały obostrzenia do 17 stycznia.

 

I właśnie w kwestii nauczania zostały wyjaśnione kolejne zmiany. Do 23 grudnia szkoły pozostaną zamknięte, a nauczanie dalej będzie odbywało się w sposób zdalny. Natomiast ferie będą skumulowane w jednym okresie na i potrwają od 4 do 17 stycznia.  – Zwykle były rozłożone na różne regiony w innym czasie, jednak w roku 2021 będą skumulowane, aby ruch był jak najmniejszy. Żeby nie wyjeżdżać za granicę, aby siedzieć w domu i przerwać łańcuch zakażeń – powiedział premier.

 

Do świąt nieczynne będą w dalszym ciągu restauracje, siłownie i baseny. Zmiana nastąpi jednak w galeriach i parkach handlowych. Od 28 listopada otwarte będą tam sklepy i punkty usługowe, jednak warunek ich funkcjonowania to przestrzeganie ścisłego reżimu sanitarnego. W grudniu będą 2 niedziele handlowe: 13 i 20 grudnia.

 

Jeśli chodzi o najbliższy czas oraz zbliżające się święta premier zaapelował: – Proszę, aby ograniczyć mobilność. Jeśli wtedy wszyscy, całe rodziny zostaniemy w domach to jest szansa, że już po tej przerwie będą pierwsze dostawy szczepionki – właśnie temu służy ta przerwa, by dobrze przygotować się do tego momentu.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: