Nauka nie musi być nudna

Nauka nie musi być nudna
fot. J. Dragan/ Miejska Biblioteka Publiczna

BIAŁA PODLASKA Pierwsza odsłona XXIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej za nami. Tegoroczna edycja poświęcona jest tematowi nauki, która – jak udowadniają zaproszeni goście – nie musi być nudna.

Na początek było spotkanie z Wojciechem Mikołuszko. Dziennikarz oraz autor książek popularnonaukowych dla dzieci wprowadził małych czytelników w świat eksperymentów z użyciem codziennych przedmiotów, które każdy znajdzie w domu. Spotkanie odbyło się 1 maja w Barwnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży.

20 maja Karol Wójcicki, popularyzator astronomii, zaprosił bialczan do fascynującego świata nocnego nieba. Piątkowe spotkanie z młodym, charyzmatycznym człowiekiem, który swoją przygodę z nauką rozpoczął od podziwiania spadających gwiazd, sprawiło, że uczestnicy zupełnie inaczej spojrzeli na niebo. Były pytania z publiczności i czas na wspólne zdjęcia.

To jednak nie koniec Bialskich Dni Książki Dziecięcej.  25 maja w organizatorzy gościć będą Magdalenę Osial – chemika, naukowca, absolwentkę i pracownika Uniwersytetu Warszawskiego. Jest też autorką książki „Manufaktura Naukowców, czyli Laboratorium Ślimaka Madzika” oraz popularyzatorką nauk ścisłych wśród dzieci i seniorów. – Podczas spotkania skupimy się na energii z natury oraz zaprezentujemy dorobek książkowy autorki. Udowodnimy, że dzieci też mogą zostać naukowcami! XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej zakończymy wielkim piknikiem naukowym, podczas którego nasi goście specjalni z Laboratorium Pana Korka zagwarantują nam świetną zabawę z nauką w roli głównej – zachęcają organizatorzy.

Laboratorium Pana Korka to zespół naukowców, dla których nauka jest pasją – są to fizyk, konstruktor, chemik, biolog, pedagog, biotechnolodzy i inżynierowie. Wszyscy posiadają bogate doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Nad merytoryczną stroną doświadczeń, pokazów i warsztatów czuwa Michał Szydłowski. Bezpieczeństwo konstruowanych i wykorzystywanych machin, przyrządów i urządzeń gwarantuje Jakub Szuta.

Projekt realizowany jest dzięki wsparciu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzącemu z Funduszu Promocji Kultury.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy