Najpiękniejsze klacze i ogiery na wystawie w Tucznej

Najpiękniejsze klacze i ogiery na wystawie w Tucznej

Piękny pokaz w stylu hiszpańskim grupy For Pleasure

TUCZNA Około 30 koni rasy zimnokrwistej zaprezentowano na corocznej wojewódzkiej wystawie w Tucznej. Po raz kolejny nie zawiedli również mieszkańcy powiatu i goście, którzy w niedzielę 4 sierpnia licznie przybyli, by zobaczyć zaprezentowane klacze i ogiery tej rasy.

Gmina Tuczna po raz dwunasty jest gospodarzem wystawy koni rasy zimnokrwistej, po raz czwarty pokaz odbywa się w randze wojewódzkiej. Zwierzęta podlegają ścisłej ocenie sędziów. Punktowany jest ich wygląd, kłus, stęp, pokrój, pielęgnacja i ogólne przygotowanie konia do czempionatu, w tym sposób prezentacji na wybiegu.

– W tym roku mamy tradycyjnie dwie kategorie, klacze i ogiery, i w tych kategoriach konie będą oceniane. Mamy trzyosobową międzynarodową komisję, dwóch hodowców z Francji, a także osoby posiadające certyfikaty do oceny, a także dyrektora związku z Białegostoku – mówi Zygmunt Litwiniuk, wójt gminy Tuczna.

Impreza staje się coraz bardziej popularna. Na wystawie pojawiają się nie tylko hodowcy i miłośnicy koni, ale i rodziny z dziećmi. – Przygotowaliśmy pokazy jazdy konnej, dmuchańce, watę cukrowa i lody dla dzieci. Zapraszaliśmy przez kilka tygodni zainteresowanych, żeby uczestniczyli w rodzinnym pikniku. Z roku na rok obserwuję coraz większa liczbę zainteresowanych. Na pewno będziemy kontynuować to wydarzenie, bo jesteśmy dostrzegani w branży hodowców. Konie, które uzyskują na naszej wystawie wysokie noty, są później cenione na rynku krajowym – dodaje wójt Litwiniuk.

Kultywowana od pokoleń na tym terenie hodowla i wystawa pięknych klaczy i ogierów rasy zimnokrwistej stanowią atuty wyróżniające podlaską gminę w województwie i kraju.

<<<  ZOBACZ ZDJĘCIA  >>>

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 32 od 6 sierpnia

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: