Nagrody dla trenerów od prezydenta Białej Podlaskiej

Nagrody dla trenerów od prezydenta Białej Podlaskiej

Podsumowaniem osiągnięć sportowych w Białej Podlaskiej w 2021 roku było wręczenie – tak jak co roku – nagród trenerom sportowym. Prezydent miasta Michał Litwiniuk przekazał je wraz z gratulacjami podczas spotkania w Urzędzie Miasta.

Nagrody otrzymali:

Paulina Szyszka – trener KS AZS AWF Biała Podlaska za zajęcie siódmego miejsca w Mistrzostwach Europy (w Moskwie) oraz za zdobycie  jednego złotego medalu i jednego brązowego w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów oraz Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Juniorów w podnoszeniu ciężarów.

Trenowane przez nią zawodniczki to:

Weronika Zielińska – 3. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-23 w kat. 71 kg.

Weronika Zielińska-Stubińska – 7. miejsce w Mistrzostwach Europy (w Moskwie) w kat. 81 kg; 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w kat. 81 kg.

 

Jarosław Sacharuk – trener KS AZS AWF Biała Podlaska za zajęcie ósmego miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (w Rovaniemi) oraz za zdobycie jednego srebrnego i jednego brązowego medalu w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w podnoszeniu ciężarów.

Trenowany zawodnik to:

Maciej Juchimiuk – 8. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (w Rovaniemi) w kat. +109 kg; 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w kat. +109 kg; 2. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-23 w kat. +109 kg.

 

Tadeusz Makaruk – trener KS AZS AWF Biała Podlaska za zajęcie szóstego miejsca w 13. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (w Tallinie) i pierwszego miejsce w czwórmeczu międzypaństwowym Czechy-Słowacja-Węgry-Polska (w Brnie) oraz za zdobycie trzech złotych medali oraz dwóch brązowych w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży i Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce.

Trenowani zawodnicy:

Piotr Tarkowski – 6. miejsce w 13. Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (w Tallinie) w skoku w dal; 1. miejsce w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w skoku w dal; 1. miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-23 w skoku w dal.
Damian Czarnocki – 3. miejsce w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-23 w skoku w dal.

Bartosz Leszczuk – 3. miejsce w Halowych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski U-23 w trójskoku.

Piotr Jaroszkiewicz – 1. miejsce w czwórmeczu międzypaństwowym Czechy-Słowacja-Węgry-Polska (w Brnie) w skoku wzwyż; 1. miejsce w Mistrzostwach Polski U-18 w skoku wzwyż.

 

Natalia Toczyńska – trener MKS Żak Biała Podlaska za zdobycie jednego brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Juniorów w skokach na ścieżce – gimnastyka.

Trenowany zawodnik:

Jakub Burda – 3. miejsce, skoki na ścieżce kl. I w Mistrzostwach Polski Juniorów.

 

Michał Biegajło – trener MKS Żak Biała Podlaska za zdobycie jednego złotego medalu w Mistrzostwach Polski Juniorów w skokach na ścieżce – gimnastyka.

Trenowana zawodniczka:

Maja Di Silvestro – 1. miejsce, skoki na ścieżce kl. I w Mistrzostwach Polski Juniorów.

 

Trenerzy otrzymali nagrody finansowe, listy gratulacyjne oraz upominki ufundowane przez prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: