Nagroda Biznesowa BPIG, czyli przedsiębiorczość, promocja, pomoc

Nagroda Biznesowa BPIG, czyli przedsiębiorczość, promocja, pomoc

Takie ekskluzywne statuetki otrzymują laureaci Nagrody Biznesowej BPIG

GOSPODARKA Już w ten piątek ogłoszone zostaną wyniki i wręczone statuetki laureatom Nagrody Biznesowej Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. To już siódma edycja tego prestiżowego wyróżnienia. Przed uroczystością członkowie BPIG spotkają się na dorocznym walnym zgromadzeniu.

Uroczystość związana z Nagrodą Biznesową BPIG odbędzie się w piątek 14 czerwca o godz. 16 w hotelu „Dukat” w Białej Podlaskiej. Współorganizatorami konkursu są prezydent miasta Biała Podlaska oraz starosta bialski. Partnerem nagrody jest Bank Spółdzielczy w Białej Podlaskiej. Patronat honorowy sprawuje marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Celem konkursu jest ukazanie i promocja najlepszych przedsiębiorstw mających swoją siedzibę na obszarze działania Bialskopodlaskiej Izby Gospodarczej. Chodzi o firmy, których osiągnięcia mogą stanowić wzór do naśladowania. A to m.in. działalność zgodna z prawem i normami rzetelnego postępowania w obrocie gospodarczym, sukcesy w wymiarze zysku i rozwoju na tle innych. Ważnym aspektem konkursu jest też kształtowanie pozytywnego wizerunku południowego Podlasia, jako dogodnego obszaru do prowadzenia działalności gospodarczej w ramach ustawowej wolności i przyjaznych rozwiązań tworzonych przez samorządy lokalne. W skład 7-osobowej kapituły wchodzi czterech reprezentantów BPIG, po jednym przedstawicielu prezydenta miasta i starosty, oraz jedna osoba desygnowana przez partnera konkursu.

Konkurs obejmuje następujące cztery kategorie. Pierwsza „Udany Start” – dla firm zarejestrowanych nie wcześniej niż dwa lata przed terminem ogłoszenia konkursu. Rekomendacja ma opisywać, czym firma się zajmuje, gdzie i w jaki sposób prowadzi działalność, jakie ma sukcesy i perspektywy. Druga „Innowacyjna Firma” - rekomendacja powinna wykazać innowacyjność w działalności firmy (usługi lub produktu) lub przedstawić konkretny projekt innowacyjny zrealizowany w firmie. Trzecia „Lider Przedsiębiorczości” – tu rekomendacja powinna wykazać dynamikę rozwoju firmy w trzech ostatnich, pełnych okresach obrachunkowych. Pod uwagę brane będą przychody, zatrudnienie, wynik finansowy, nakłady inwestycyjne i inne czynniki ogólne. Czwarta „Przedsiębiorca Roku” - nagroda dla osoby fizycznej. Jej laureatem może zostać właściciel, bądź prezes firmy.

Wszyscy uczestnicy, którzy przejdą formalną weryfikację, otrzymują dyplomy uczestnictwa. Laureaci – statuetkę i dyplom, a na stronie BPIG zostanie umieszczona zakładka informacyjna o nich.

Jerzy Trudzik

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: