Na rowerze promuje krwiodawstwo

Na rowerze promuje krwiodawstwo

BIAŁA PODLASKA Na trasie „Rajdu po krew dla honorowych dawców krwi” Janusza Kobyłki znalazła się Biała Podlaska. Przenocował tu i 27 sierpnia ruszył w dalszą trasę, w kierunku Lubartowa. Cel jest jeden: promowanie honorowego krwiodawstwa.

 

Rajd rozpoczął się 2 sierpnia a jego trasa przebiega przez wiele polskich miast, w tym Białą Podlaską, Wisznice i Radzyń Podlaski. 28 sierpnia Janusz Kobyłka planuje dotrzeć do Lubartowa skąd wystartował na początku miesiąca.

-Motto tego rajdu to „Honorowi dawcy krwi mają złote serce”. Przez 1900 przejechanych kilometrów udowadniam, że są to cisi bohaterowie naszych czasów. Zabiegam, by mówiło się o nich i by przekaz szedł w świat. Zabiegam u władz miast, by mieli darmowe miejsca na parkingach czy darmowe przejazdy komunikacją – mówił Kobyłka podczas wizyty w naszej redakcji.

Z Białej Podlaskiej cyklista ruszył w kierunku Wisznic, a potem do RadzyniaPodlaskiego. Jego trasę można śledzić poprzez Facebooka: https://www.facebook.com/Janusz-Koby%C5%82ka-rowerem-charytatywnie-100137144883348/

 

Więcej o rajdzie w wydaniu papierowym już 31 sierpnia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: