Na początku lipca wernisaż wystawy Tadeusza Cieślaka

Na początku lipca wernisaż wystawy Tadeusza Cieślaka

Galeria Podlaska przygotowała kolejne atrakcje. 2 lipca o godzinie 18:00 odbędzie się wernisaż wystawy Tadeusza Cieślaka pod nazwą „Mój pejzaż”. Wystawę będzie można podziwiać do 3 sierpnia.

Tadeusz Cieślak urodził się w 1947 roku w Łukowie. Od pierwszych lat szkolnych interesował się rysunkiem i rzeźbą. Malarstwem olejnym zajął się w 1976 roku za namową kolegi Bronisława Maksymiuka. Jest pod wpływem piękna podlaskiego krajobrazu, który zawsze widać w Jego pracach. Tadeusz Cieślak posługuje się bogatym wachlarzem narzędzi plastycznych, używa nie tylko pędzla, ale noża, szpachli oraz innych, dzięki którym może uzyskać zróżnicowaną fakturę. Artysta jest wierny malarstwu z natury. Autor ponad 20 wystaw indywidualnych oraz około 40 zbiorowych. Chętnie uczestniczy w wystawach zbiorowych BŚP.

Podsumowanie tygodnia zaplanowano na „Niedzielę ze sztuką”. 4 lipca od godziny 12:00 na terenie przy Galerii odbędzie się spotkanie z artystami bialskiego środowiska plastycznego połączone z plenerową wystawą ich prac.

Na wydarzenia zaprasza Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Bialskie Centrum Kultury.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: