Muzyczne uniesienia i nagrody na Dni Patrona

Muzyczne uniesienia i nagrody na Dni Patrona

 

BIAŁA PODLASKA Przed nami jedno z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w mieście. Dni Patrona rozpocznie 25 września Jarmark Michałowy. Kulminacją będzie kolejna odsłona Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego.

Dni Patrona rozpocznie spotkanie z okazji 40-lecia Młodzieżowego Koła Fotograficznego Migawka, które odbędzie się 24 września o godz. 18 w siedzibie BCK przy ul. Warszawskiej 11.

Następnego dnia, w piątek, o godz. 10 na placu Wolności otwarty zostanie doroczny Jarmark Michałowy, podczas którego podsumowana zostanie kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego, a autorzy zwycięskich projektów otrzymają statuetki. Potem, o godz. 17, w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41 odbędzie się spotkanie z okazji 30-lecia samorządu terytorialnego. Natomiast o godz. 18 w Klubie Kultury Piast otwarta zostanie wystawa fotograficzna Roberta Sozoniuka "Angielskie klimaty".

W sobotę 26 września, na finał Dni Patrona, zaplanowane jest widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu”, które ze względów bezpieczeństwa zaprezentowane zostanie dwa razy: o godz. 16 i 19 – zgodnie bowiem z procedurami liczba osób w amfiteatrze musi być ograniczona. Widowisko muzyczne „Zaczarowany świat operetki i musicalu” składa się z dwóch części. Wystąpią w nim śpiewacy: sopranistka Małgorzata Długosz z Orfeo, sopranistka Iwona Socha z Opery Krakowskiej, baryton operowy Jakub Milewski – kierownik artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, tenor Jakub Oczkowski, baryton operowy Zbigniew Macias (związany m.in. przez ok. 20 lat z Teatrem Wielkim – Operą Narodową) oraz aktor musicalowy Mateusz Deskiewicz z Teatru Muzycznego w Gdyni.

W pierwszej części widowiska muzycznego pojawią się także tancerze z Białej Podlaskiej, a w drugiej – artyści baletu i orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie pod dyrekcją Mieczysława Smydy. W tej części artyści wykonają arie i duety z operetek. Bezpłatne wejściówki dostępne będą w siedzibie BCK przy ul. Warszawskiej 11 od 22 września.

26 września o godz. 15.30 prezydent Michał Litwiniuk i senator RP Grzegorz Bierecki odsłonią ławeczkę Bogusława Kaczyńskiego, znajdującą się przy siedzibie Zespołu Szkół Muzycznych na terenie założenia zamkowo-parkowego Radziwiłłów.

Ponadto podczas koncertu o godz. 16 prezydent Michał Litwiniuk wręczy Bialską Nagrodę Kultury I stopnia im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej Tadeuszowi Żaczkowi, cenionemu bialskiemu fotografowi.

Podczas Dni Patrona zostaną także wręczone: nagroda z okazji jubileuszu 40-lecia Koła Fotograficznego Migawka (24 września, godz. 18) i nagroda z okazji jubileuszu 45-lecia Stowarzyszenia Zespołu Tańca Ludowego Biawena (25 września, godz. 17).

Natomiast w niedzielę 27 września odsłonięty zostanie, na budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, mural inspirowany dziełami Ludwika Maciąga. To temu artyście, w setną rocznicę urodzin, poświęcona będzie wystawa "Całe życie maluję swój pamiętnik", która zostanie zainaugurowana o godz. 15 w Muzeum Południowego Podlasia przy ul. Warszawskiej 12. Również w niedzielę, ale o godz. 18, w amfiteatrze mieszkańcy będą mogli obejrzeć spektakl "Jajko królowej Marysieńki" w wykonaniu Teatru Słowa z BCK.

Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć także w uroczystej mszy w intencji mieszkańców, która zostanie odprawiona we wtorek 29 września o godz.11 w kościele pw. Michała Archanioła przy ul. Pokoju. Zaraz potem, o godz. 12.30, rozpocznie się uroczysta sesja Rady Miasta.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy