Muzeum Południowego Podlasia docenione

Muzeum Południowego Podlasia docenione
fot. UM Biała Podlaska
BIAŁA PODLASKA Muzeum Południowego Podlasia zostało finalistą 14. plebiscytu Wydarzenie Historyczne Roku 2020. Wcześniej bialska placówka znalazła się w gronie 200 projektów z całego kraju.
W tym roku zostało zgłoszonych około 200 projektów, a do ścisłego finału przeszło 15 z nich. Potem rozpoczęło się głosowanie. We wrześniu natomiast przyszedł czas na rozstrzygnięcie plebiscytu. Gala odbyła się jeszcze we wrześniu w Pałacu na Wyspie w warszawskich Łazienkach Królewskich.
Podczas uroczystej gali wyróżnienie dla Muzeum Południowego Podlasia odebrał dyrektor Rafał Izbicki i Katarzyna Łućko, pracownik gabinetu numizmatycznego. To właśnie ona zgłosiła bialską instytucję do konkursu.
Przypomnijmy, że muzeum po modernizacji otwarte zostało dokładnie rok temu. Inwestycję zrealizowano dzięki 20 mln zł dofinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt projektu to 30 mln zł, w tym 7 mln z tej kwoty zostało przeznaczone na remont wieży głównej z szyją.
W nowoczesnych salach ekspozycyjnych znajdują się wystawy poświęcone Radziwiłłom, zabytkom archeologicznym, wyjątkowe obrazy Bazylego Albiczuka, niespotykana na skalę kraju kolekcja ikon oraz wiele innych eksponatów, które na stałe będą dostępne zwiedzającym.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: