Mundial z marszałkiem. Piłkarski turniej, jakiego jeszcze nie było!

Mundial z marszałkiem. Piłkarski turniej, jakiego jeszcze nie było!

Chcesz polecieć na piłkarski mundial do Rosji i obejrzeć w Wołgogradzie mecz Polski z Japonią? Nier ma sprawy, tylko wygraj imprezę o nazwie „Turniej na 100-lecie niepodległości – Mundial z marszałkiem”, którego pomysłodawcą i organizatorem, we współpracy z LZPN, jest Sławomir Sosnowski, marszałek województwa lubelskiego.

Turniej adresowany jest do amatorskich drużyn młodzieżowych oraz dorosłych z naszego województwa i zostanie rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych: A 13-15 lat (roczniki 2003-2005) i B 35+ (rocznik 1983 i starsze). Zgłoszenia amatorów spoza czwartej i wszystkich wyższych lig (maksymalnie 100 zespołów, decyduje kolejność) przyjmowane będą do 30 marca (do godz. 12). Formularz znajduje się na stronie www.lubelskie.pl i należy go wysłać na adres: mundial@lubelskie.pl. W obu kategoriach dopuszczany jest udział zarówno chłopców i mężczyzn, jak również dziewcząt i kobiet.

Dwie zwycięskie 12-osobowe (bramkarz i 5 zawodników w polu plus 6 rezerwowych) drużyny zdobędą nagrodę główną – wyjazd całej drużyny (12 dzieci plus 12 rodziców-opiekunów oraz trener w kategorii A; 12 zawodników w kategorii B) na mecz mistrzostw świata Polska – Japonia w Wołgogradzie 28 czerwca. Nagroda obejmuje pełny pakiet świadczeń: transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie i bilety na mundialowi mecz.

– Zapraszam gospodarzy gmin i powiatów, a także animatorów sportu i zdrowego trybu życia do zgłaszania drużyn w obu kategoriach. Przed nami wyjątkowy rok 100-lecia niepodległości i turniej przewidziany dla stu zespołów z całego regionu ma na celu jego uhonorowanie. To doskonała okazja do aktywnego spędzenia czasu z rodzinami na sportowo – zachęca marszałek Sławomir Sosnowski.

Mecze rozgrywane będą na boiskach typu Orlik lub naturalnych o zmniejszonych wymiarach, a w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych w halach sportowych. Organizatorzy zakładają osiem ćwierćfinałów powiatowych, z których po dwie najlepsze drużyny awansują do czterech półfinałów strefowych (te etapy odbędą się w dniach od 14 kwietnia do 13 maja). Zwycięzca każdego z nich awansuje do rozgrywek finałowych, a finał wojewódzki zostanie rozegrany 20 maja.

– To pierwszy tak oryginalny projekt w kraju, popularyzujący aktywny styl życia, sport i piłkę nożną zgodnie z hasłem PZPN „Łączy nas piłka”. Chcemy, aby projekt miał wymiar nie tylko sportowy, ale przede wszystkim łączący ludzi. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze zgłoszenia – mówi Zbigniew Bartnik, prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy