MOSiR Huragan dziewiąty w II lidze. Dwa zwycięstwa siatkarzy

Dwa zwycięstwa odnieśli siatkarze MOSiR Huraganu Międzyrzec Podlaski w turnieju o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej i ostatecznie zajęli w grupie 2 dziewiąte miejsce. Do trzeciej ligi spadł Lesan Halinów.

Już w pierwszym meczu, między gospodarzami i Lesanem Halinów, widać było, że spadkowiczem może być tylko zespół spod Warszawy. Borykający się z finansowymi kłopotami goście przyjechali w piątek na Podlasie w zaledwie siedmioosobowym składzie i gdyby nie wysoka finansowa kara za ewentualną absencję, zapewne w ogóle by się nie pojawili. Międzyrzeczanom dotrzymywali kroku do stanu 10:10 w pierwszym secie, by później zacząć popełniać coraz więcej błędów i przegrać do 19.

W drugiej partii remis był tylko przed jej rozpoczęciem. Później przeważnie punktowali miejscowi, wśród których najbardziej skuteczni byli: Patryk Sobieszczak (6 skończonych ataków) i Michał Jankowski (4), a seta zakończył (25:16) udany pojedynczy blok Tomasza Nowackiego na Damianie Gawłowskim. W trzeciej partii szybko zrobiło się 5:1, ale goście doskoczyli na 8:7 i nie ustępowali międzyrzeczanom do stanu 16:13. Gdy jednak ci ostatni zdobyli zaraz po tym cztery kolejne punkty, poddali się i przegrali do 17.

W niedzielę w meczu o dziewiąte miejsce gospodarze zmierzyli się z Czołgiem AZS UW Warszawa, który dzień wcześniej pokonał Lesan 3:0 (17, 16, 24). Nasi siatkarze bez problemu rozprawili się z rywalami ze stolicy w trzech setach, do 21, 19 oraz 20 i w pewnym stopniu zachowali twarz na finiszu sezonu, pokazując, że do turnieju o utrzymanie nie pasowali i chwalić się dziewiątą lokatą na pewno nie będą.

MOSiR Huragan na boisku reprezentowali: Tomasz Nowacki, Patryk Sobieszczak, Rafał Ostapowicz, Bartosz Robert, Paweł Łęgowski, Michał Jankowski, Maciej Bielecki (w piątek libero) i Grzegorz Kołodziej (libero) oraz Jacek Malczewski i Michał Bielecki (w niedzielę libero).