Modernizacja boiska na Zygmunta Augusta prawie skończona

Modernizacja boiska na Zygmunta Augusta prawie skończona
fot. UM Biała Podlaska

BIAŁA PODLASKA Uczniowie uczą się teraz w domach, ale w szkołach, choć nie ma zajęć dydaktycznych, trwają prace modernizacyjne. Jednym z przykładów jest Zespół Szkół przy ul. Zygmunta Augusta.

 

To właśnie tam dobiega końca kompleksowa modernizacja boiska sportowego o powierzchni 5184 m2.

- To boisko ze sztucznym nawadnianiem. Wykonawcą systemu nawadniania była firma Usługi Ogrodniczo-Porządkowe Marcin Buławski. Całkowity koszt modernizacji to ponad 53 tys. zł - informuje Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta.

Co zostało wykonane w ramach robót? Po przygotowaniu podłoża specjalistycznym sprzętem wyrównana została powierzchnia płyty boiska do głębokości około 8-10 cm wraz z niwelacją. Poprawiono także strukturę warstwy nośnej w tych partiach płyty, które tego zabiegu wymagały poprzez zastosowanie piaskowania lub wzbogacenia warstwy nośnej ziemią urodzajną. Ponadto wykonana też została instalacja automatycznego nawodnienia.

Prezydent Michał Litwiniuk monitoruje stan realizacji inwestycji. W najbliższych dniach boisko będzie ostatecznie wyrównane. Zostanie zasiana trawa o zwiększonych parametrach, przystosowana do boiska piłkarskiego

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy