Mniej zachorowań w województwie lubelskim. Kiedy szczepionki

Mniej zachorowań w województwie lubelskim. Kiedy szczepionki

REGION W stosunku do wczorajszych danych mamy spadek. I to nie tylko na poziomie krajowym, ale i wojewódzkim. Ponadto dziś podane zostały szczegóły dystrybucji szczepionek.

 

Na terenie województwa lubelskiego minionej doby potwierdzono 713 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Wśród osób zakażonych i zmarłych są mieszkańcy Białej Podlaskiej.

Na terenie Białej Podlaskiej potwierdzono nowe przypadki koronawirusa, zmarły 2 osoby. W powiecie bialskim potwierdzono 53 nowych przypadków koronawirusa nie było zmarłych z powiatu bialskiego.

W całym kraju minionej doby potwierdzono 13239 nowych przypadków koronawirusa. Liczba przypadków śmiertelnych: 531. Aż 421 osób miały choroby współistniejące, a 111 osób zmarło tylko z powodu ostrej infekcji COVID.

W ostatnich dniach coraz więcej się mówi o planowanych szczepieniach. 4 grudnia została zorganizowana konferencja prasowa, podczas której padło więcej szczegółów. – Od dzisiaj mogą zgłaszać się podmioty lecznicze, które będą chciały brać udział w narodowym programie szczepień – powiedział podczas piątkowej konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

Zgłaszać mogą się wszystkie podmioty prowadzące działalność leczniczą. To np. Przychodnie, lekarze samodzielnie prowadzący praktykę, szpitale czy szpitale rezerwowe.

Gdzie mogą to zrobić? Na specjalnej stronie internetowej formularze.ezdrowie.gov.pl, prowadzonej przez NFZ. Zapisy potrwają do 11 grudnia. Po tym terminie zapadnie decyzja, które szpitale zostaną wybrane do przeprowadzenia szczepień.

Szczepionki, jak wstępnie się mówi, dla mieszkańców mają być dostępne od połowy stycznia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: