Mieszkańcy zorganizowali wyjątkową zbiórkę. Chcą zakupić serce na nakrętki

Mieszkańcy zorganizowali wyjątkową zbiórkę. Chcą zakupić serce na nakrętki

GMINA TERESPOL Mieszkańcy reprezentujący Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic chcą aby w gminie zlokalizowane były serca do zbiórki plastikowych nakrętek. Uruchomiona została internetowa zbiórka, każdy może się w nią włączać.

– Jako działacze społeczni reprezentujący Stowarzyszenie na rzecz rozwoju miejscowości Łobaczew Duży i okolic, w czynie społecznym uruchamiamy naszą zbiórkę społeczną (dobrowolnych darowizn) na zakup pierwszego w najbliższej okolicy serca na nakrętki. Zapraszamy do wsparcia naszej zrzutki Link do zrzutki: www.zrzutka.pl/sh6bdb – zachęca Łukasz Dragun, radny gminy Terespol oraz członek stowarzyszenia.

I zauważa, że pomóc można w bardzo łatwy sposób. – Małe plastikowe, niepozorne nakrętki dzięki zaangażowaniu społeczeństwa stają się wielką pomocą dla osób potrzebujących pomocy. Problem pojawia się, kiedy nie wiemy, co zrobić z większą ilością nakrętek i gdzie je oddać. Naszym zamysłem jest, by zrealizować pomysł zaczerpnięty z innych miast, który będzie miał odzwierciedlenie w naszej gminie. Niech to będzie nasze wspólne dzieło! Razem możemy więcej, a wspólna zrzutka, czy środki od potencjalnego darczyńcy pozwolą zrealizować ten cel – przekonuje Dragun.

Koszt jednego ocynkowanego serca o wymiarach 140x117x30 m to 1845 zł (+ przesyłka 184 zł). Wstępnie planowany jest zakup jednego serca i ustawienie go w Łobaczewie Dużym, ale jeżeli uda się zebrać środki na dodatkowe serca to zakupione zostaną kolejne do Terespola i Małaszewicz.

Inicjatorzy akcji wpadli na ciekawy pomysł, by docenić darczyńców, którzy przekażą na rzecz powstania serduszka powyżej 50 zł. Lista tych osób zostanie na nim umieszczona. – Pomysł był już jakiś czas temu, ale jak zwykle brak środków uniemożliwiał realizację, dlatego chcemy spróbować zebrać środki na ten cel. Liczę, że znajdą się darczyńcy, którzy nas wesprą i uda się zrealizować ten projekt, aby wspierać osoby w potrzebie – podsumowuje radny.

Niedawno dzięki zbiórce plastikowej nakrętek i współpracy z organizacją, która zajmuje się ich zbiórką wózek inwalidzki otrzymała niepełnosprawna nastolatka z Chotyłowa w gm. Piszczac. Malwina Kielak nie chodzi od urodzenia, a otrzymanie nowego wózka było dla niej miłą niespodzianką i ukoronowaniem zbiórki prowadzonej od lat w szkole, do której uczęszcza.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: