Mieszkańcy wsparli ratowników medycznych

Mieszkańcy wsparli ratowników medycznych

Płyn do dezynfekcji karetek przekazali ratownikom medycznym ze Stacji Pogotowia Ratunkowego SPZOZ w Białej Podlaskiej organizatorzy zbiórki, której celem było wsparcie bohaterów, którzy na co dzień znajdują się na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa. Akcję wsparło wielu mieszkańców powiatu bialskiego.

Pomysł zebrania pieniędzy na wsparcie ratowników medycznych ze Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej i na jej podstacjach narodził się spontanicznie i z potrzeby serca. Ten drobny gest jest dowodem wdzięczności i uznania lokalnej społeczności dla ciężkiej pracy ratowników medycznych, którzy często z narażeniem własnego życia i zdrowia udzielają pomocy.

Mieszkańcy powiatu licznie odpowiedzieli na apel organizatorów i dołączyli do prowadzonej w internecie zbiórki funduszy, dorzucając swoje cegiełki. Akcja prowadzona była przez kilka tygodni, w jej trakcie  udało się uzbierać znaczną kwotę, którą organizatorzy przeznaczyli na zakup środków do dezynfekcji karetek.

Zakupiony ze zbiórki preparat dezynfekujący Nocolyse posłuży do skutecznej i bezpiecznej dla użytkownika, dezynfekcji całego pomieszczenia ambulansu za pomocą tzw. suchej mgły. Co ważne środek jest certyfikowany i nie niszczy sprzętu, a sucha mgła dotrze w każde miejsce, szczególnie te niedostępne tradycyjną metodą dezynfekcji. Szybkie rozprzestrzenianie się środka umożliwi ponowne użytkowanie zdezynfekowanej karetki już po 60 minutach, co jest istotne w przypadku pracy zespołów ratownictwa medycznego.

– Jak ustaliłem jedno opakowanie preparatu wystarczy na przeprowadzenie dezynfekcji około ośmiu karetek pogotowia. Zakupione 18 opakowań powinny wystarczyć na około 140 dezynfekcji karetek, w których przewożeni byli pacjenci z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy wsparli „zrzutkę”, cieszę się, że dołączyliśmy do tysięcy Polaków, którzy w tym trudnym czasie starają się w każdy możliwy sposób wspierać naszą służbę zdrowia a szczególnie tych, którzy są na pierwszej linii walki z Covid-19. Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękuję za wsparcie – mówi Wojciech Mitura, organizator zbiórki.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: