Mieszkańcy Wisznic uratowali puszczyka

Mieszkańcy Wisznic uratowali puszczyka
Fot. Przychodnia Weterynaryjna Asante (FB)

GMINA WISZNICE Mieszkańcy gminy Wisznice pospieszyli na ratunek rannemu puszczykowi. Ptak jest już bezpieczny, dochodzi do siebie w specjalistycznym ośrodku leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt.

Historia puszczyka, który został ranny po zderzeniu z samochodem, ujęła wiele osób. I być może wcale nie zakończyłaby się szczęśliwie, gdyby nie ogromna pomoc mieszkanki gminy i pracownicy Urzędu Gminy, Sylwii Kasprzuk, oraz bez zaangażowania w akcję innych gminnych urzędników, policjantów i strażaków. Wszyscy okazali rannemu puszczykowi wiele troski, zanim jeszcze trafił do specjalistycznego ośrodka leczenia i rehabilitacji dzikich zwierząt w Skrzynicach Drugich pod Lublinem.

– Informacja o zdarzeniu drogowym, w którym ranny został puszczyk, przekazali policjanci z Komisariatu Policji w Wisznicach do zastępcy wójta Krzysztofa Biełuszki. Z racji tego, że zajmuję się między innymi opieką nad bezdomnymi zwierzętami, zostałam poinformowana o całej sytuacji. Wraz ze strażakiem Pawłem Zaleszczykiem udaliśmy się we wskazane miejsce. Tam już czekali na nas policjanci i ranny puszczyk. Przewieźliśmy go w ciepłe miejsce – opowiada Sylwia Kasprzuk, dzięki której ptak szybko trafił do specjalistycznego ośrodka. (…)

Cały artykuł do przeczytania w aktualnym – papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” na: eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: