Międzyrzecki samorząd z tytułem Eko Gmina

Międzyrzecki samorząd z tytułem Eko Gmina

Nagrodę odebrał wójt Krzysztof Adamowicz (czwarty od lewej)

GMINA MIĘDZYRZEC PODLASKI Podczas Gali Finałowej Programu Business Excellence 2019 międzyrzecki samorząd uhonorowany został tytułem "EKO Gmina", przyznawanym przez Lubelski Klub Biznesu. Doceniono działania samorządu w rozwój przedsiębiorczości i stosowanie ekologicznych rozwiązań m.in. budowę pierwszej w województwie pasywnej hali sportowej.

Gala Finałowa, podczas której wójt Krzysztof Adamowicz odebrał wyróżnienie, odbyła się 12 czerwca w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie. Gmina Międzyrzec Podlaski poddała się ocenie przez niezależnych ekspertów w ramach VIII Edycji Programu Promocji Gmin Business Excellence 2019, którego ideą jest wskazanie, nagrodzenie i promocja najlepszych samorządów województwa lubelskiego za inicjatywę i przedsiębiorczość, jak również za rozwój i wspieranie biznesu.

Samorząd uhonorowano za dbałość o poprawę życia mieszkańców i lepsze funkcjonowanie lokalnych przedsiębiorstw, innowacyjność, przedsiębiorczość i odpowiedzialność społeczną. Doceniono troskę o właściwe rozpoznanie i wykorzystanie potencjału, zrównoważony rozwój oraz promocję małej ojczyzny, a przede wszystkim szereg działań proekologicznych.

- W ubiegłym roku gmina Międzyrzec Podlaski została wyróżniona przez to samo gremium tytułem "Gmina przyjazna mieszkańcom", teraz kolejne wyróżnienie. Cieszymy się, że instytucje zewnętrzne doceniają podejmowane w gminie działania na rzecz zrównoważonego rozwoju i proekologiczne. Mieliśmy okazję prezentować je na Europejskim Forum Samorządowym - mówi Krzysztof Adamowicz, wójt międzyrzeckiej gminy.

Instalacje OZE w domach mieszkańców, termomodernizacja szkół i świetlic, edukacja ekologiczna, oświetlenie LED, pierwsza w województwie lubelskim pasywna sala gimnastyczna, która wyróżniać się będzie bardzo dobrą izolacją i oszczędnością w zużyciu energii, to tylko niektóre przykłady działań proekologicznych, które wpłynęły na sukces przy ocenie.

- Trwają prace termomodernizacyjne na budynkach szkół podstawowych i świetlic w Rudnikach, Tłuśćcu i Rogoźnicy, czyli placówce, przy której realizowany jest ważny projekt budowy pasywnej hali sportowej. Trwa również wymiana kotłów w domach naszych mieszkańców. Realizujemy ogromną, wartą 12 mln zł, inwestycję budowy kanalizacji w Rzeczycy, największej miejscowości na terenie gminy. Gdyby nie fundusze unijne, tych inwestycji nie dałoby się przeprowadzić w tak krótkim czasie - dodaje wójt.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy