Międzyrzec Podlaski: Skatepark i korty na Jeziorkach

Międzyrzec Podlaski: Skatepark i korty na Jeziorkach

Miasto planuje dalsze zagospodarowanie terenu Międzyrzeckich Jeziorek. Jeśli wniosek uzyska pozytywną ocenę, będzie szansa na budowę m.in. długo wyczekiwanego przez młodych mieszkańców skateparku.

Pieniądze na ten cel pochodziłyby z funduszy na rewitalizację obszarów miejskich, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. Kompletną dokumentację projektową wraz z pozwoleniem na budowę złożono w Urzędzie Marszałkowskim w listopadzie 2017 roku. Ale tak naprawdę prace nad opracowaniem koncepcji rozwoju tego terenu rozpoczęły się jeszcze w 2016 roku i oparte były na przygotowanym wcześniej Programie Rewitalizacji Miasta Międzyrzec Podlaski na lata 2017-2023.

– Na podstawie szerokich konsultacji z mieszkańcami miasta wyznaczono oczekiwane przez nich elementy infrastruktury, które przyczynią się do ożywania tego obszaru – mówi burmistrz Zbigniew Kot.

Oprócz elementów infrastruktury technicznej dróg i parkingów, wybudowany zostanie tor rowerowy służący do rekreacji i uprawiania dyscypliny pumptracka, plac streetworkout – systemowy zestaw treningowy do ćwiczeń, a także długo wyczekiwany skatepark, czyli specjalistyczny tor do uprawiania sportów ekstremalnych, jazdy na deskorolce, hulajnodze, bmx i rolkach.

Więcej o inwestycji przeczytasz w papierowym wydaniu tygodnika nr 34 oraz na eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: