Międzyrzec Podlaski: Rusza budowa hali w Rogoźnicy

Międzyrzec Podlaski: Rusza budowa hali w Rogoźnicy

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowej

Szkoła Podstawowa w Rogoźnicy będzie miała halę gimnastyczną z prawdziwego zdarzenia. Gmina pozyskała 6 mln zł dofinansowania na inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego. W poniedziałek 3 września na placu Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali.

To było wielkie święto całej społeczności szkoły w Rogoźnicy. Na początku dyrektor Dorota Herda przywitała wszystkich przybyłych gości oraz rodziców i uczniów. Później przedstawiciele województwa i samorządów wygłosili przemówienia. Marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski podkreślił, iż wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz pozyskał najwięcej funduszy zewnętrznych oraz że gmina Międzyrzec Podlaski najskuteczniej w województwie lubelskim realizuje inwestycje.

Do tej pory nie było przy tej szkole dużego obiektu sportowego, a jedynie mała sala gimnastyczna. Nowy budynek zostanie oddany do użytku 1 września 2019 roku. Gmina pozyskała dofinansowanie. – Będzie to sala gimnastyczna wraz z małą widownią na ponad sto osób. Inwestycja była długo wyczekiwana, i przez mieszkańców Rogoźnicy, i społeczność szkoły, jak również całej gminy. Szkoła ma niewielką salę gimnastyczną. Naszym celem jest budowa na terenie gminy takich nowoczesnych obiektów. Jest już sala w Krzewicy, teraz przyszedł czas na Rogoźnicę. Obiekt jest o tyle ciekawy, że sala jest pełnowymiarowa i może być dzielona. W ten sposób kilka grup jednocześnie będzie odbywało tam zajęcia – mówi wójt gminy Krzysztof Adamowicz.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika nr 27 i na eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy