Międzyrzec Podlaski: Ksiądz wyprasza wiceburmistrza ze spotkania

Międzyrzec Podlaski: Ksiądz wyprasza wiceburmistrza ze spotkania

Ostre słowa padły na spotkaniu przedwyborczym kandydata na burmistrza miasta Arkadiusza Janusa (PiS). Obecny na nim duszpasterz rolników ks. Stanisław Chodźko nie przebierając w sformułowaniach skrytykował m.in. sposób zarządzania miastem.

Pomiędzy księdzem Chodźko a zastępca burmistrza Grzegorzem Łubikiem wywiązała się dyskusja. Duchowny nie ukrywał swojego niezadowolenia z obecności przedstawiciela władz miasta na spotkaniu.

– Chcę tylko powiedzieć, że jeśli macie robić drogi tak, jak do tej pory przez dwa lata ulicę Pułaskiego, to ja wam dziękuję. Przez dwa lata nie mogłem dojechać do domu, do matki. To świadczy o was. Jeśli PO nadal będzie rządzić, za chwilę parady gejów będą chodzić po naszym mieście. Dość już tego. Musi być trochę ideowości, patriotyzmu, uczciwości i wiary, wtedy będzie można budować przyszłość. Powinniście schować się pod ziemię po 8 latach rządów. Że macie czelność przychodzić tutaj i wprowadzać zamęt – cytował portal "Duch Wschodu" wypowiedź ks. Stanisława Chodźko, pochodzącego z Międzyrzeca Podlaskiego proboszcza parafii w Zbuczynie.

Zastępca burmistrza tłumaczy, że w spotkaniu przedwyborczym kandydata na burmistrza startującego z poparcia PiS wziął udział jako mieszkaniec jednego z okręgów, dla których zostało ono zorganizowane. A że spotkanie było otwarte, nie było powodów, aby nie mógł w nim uczestniczyć. – Poza tym z racji funkcji, jaką pełnię w Urzędzie Miasta, czemu nie zaprzeczam. Stąd nie uchylałem się od udzielania odpowiedzi, które padały od mieszkańców będących na spotkaniu. Wysłuchałem tych wszystkich ataków politycznych kierowanych w wypowiedzi księdza Chodźko, które moim zdaniem były nie na miejscu ze strony osoby duchownej, tym bardziej że kandydat na fotel burmistrza na początku spotkania mówił o apolityczności. Ale gdy usłyszałem uwagi na temat sposobu zarządzania miastem, musiałem odpowiedzieć – mówi Grzegorz Łubik, zastępca burmistrza Międzyrzeca Podlaskiego.

Więcej w papierowym wydaniu tygodnika nr 28 oraz na eprasa.pl

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: